Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavelas Klimkinas, nuotrauka iš įvykio vietos

Klimkinas papasakojo Linkevičiui, kaip Rusija "spaudžia" Ukrainą Azovo jūroje

46
(atnaujinta 09:09 2019.01.11)
Vilniuje viešintis Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas sako, kad "stiprindama kontrolę Azovo jūroje Rusija siekia užgniaužti Donbasą ir Pietų Ukrainą"

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Vilniuje susitiko Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavlo Klimkinas, praneša LRT.

Dėkodamas už paramą Klimkinas sakė, kad Rusija, stiprindama kontrolę Azovo jūroje, "spaudžia" Ukrainą.

"Šios okupacijos tikslas — užgniaužti Ukrainos Donbasą ir šalies pietus", — sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Klimkinas.

Ministras papasakojo, kad trečias pagal svarbą Ukrainos uostas Mariupolyje tuščias, nors prieš 5 metus ten švartuodavosi po kone 30 laivų per savaitę. Tai, anot Klimkino, Rusijos vykdomų laivų patikrinimų rezultatas. Smūgį laivybai sudavė ir incidentas, įvykęs prieš pusantro mėnesio, kai Rusija Kerčės sąsiauryje sulaikė 3 ukrainiečių laivus dėl sienos pažeidimo.

Linkevičius savo ruožtu patikino, kad Lietuva remia visas valstybes, kurios siekia europinių vertybių.

"Ukraina viena iš tokių lakmusų, reakcijų, kiek mes, europiečiai, kiek mes, NATO, tarptautinė bendruomenė sugebame ginti ne tik savo vertybes, bet ir partnerius, kurie pasirenka europines vertybes, kaip žinome, ne visada lengvai sekasi", — kalbėjo Linkevičius.

Provokacija Kerčės sąsiauryje

Lapkričio 25 dieną Rusijos FSB pasienio tarnybos pareigūnai sulaikė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus, kurie pažeidė Rusijos sieną, nevykdė teisėtų pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų ir pavojingai manevravo.

krainos laivų sulaikymas, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Maskva Ukrainos veiksmus pavadino provokacija. Pradėta baudžiamoji byla dėl valstybės sienos pažeidimo, 22 Ukrainos jūrininkai ir du SBU pareigūnai sulaikyti dviem mėnesiams.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

Europos Sąjunga Ukrainai nepateikė jokios centralizuotos pagalbos ir atsisakė sugriežtinti sankcijas prieš Rusiją dėl incidento Kerčės sąsiauryje. Lietuva tapo vienintele ES šalimi, kuri įvedė sankcijas keliems Rusijos piliečiams.

46
Dar šia tema
ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė apie Rusijos "trečiąją okupacijos bangą"
Rusija atsakė į Merkel ir Makrono pareiškimą
Kijevas pasiūlė prasiveržti į Azovo jūrą, pasitelkus "stebėjimą iš kosmoso"