Seimo posėdis, archyvinė nuotrauka

"Valstiečiai" rinks parašus referendumui dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengti

39
(atnaujinta 10:42 2019.01.11)
Iniciatyvinė grupė savo siekį aiškina sumažėjusiu Lietuvos gyventojų skaičiumi

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo 18 piliečių iniciatyvinę grupę privalomajam referendumui surengti, rašoma VRK pranešime žiniasklaidai.

Referendumą siekia surengti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai, kurie nori pakeisti Konstituciją, kad Lietuvoje būtų renkami ne 141, o 121 Seimo narys.

"Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė išduoti piliečių parašų rinkimo lapus 2019 metų sausio 16 dienos ir nustatė, kad per 6 mėn. nuo parašų rinkimo lapų išdavimo turi būti surinkta 300 000 rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų", — rašoma pranešime.

"Valstiečiai" savo siūlymą mažinti Seimo narių skaičių iki 121 aiškina tuo, kad sumažėjo šalies gyventojų skaičius. 1992 metais, kai buvo priimta Konstitucija, Lietuvoje gyveno 3,7 mln. gyventojų, šiuo metu — 2,8 mln.

Norint pakeisti Konstituciją, reikia, kad per priėmimą už tai balsuotų ne mažiau kaip 94 Seimo nariai. Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo balsuojama du kartus su trijų mėnesių pertrauka, abu kartus "už" turi būti ne mažiau kaip du trečdaliai Seimo narių.

39
Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Seimo nariai, referendumas
Dar šia tema
Ką ateinantys metai atneš Lietuvai?