Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

Karbauskis atskleidė, "valstiečiai" iškels kaip savo kandidatą į prezidentus

151
(atnaujinta 14:31 2019.01.11)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavime planuojama nuspręsti, kas jiems atstovaus prezidento lenktynėse

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) skyriai kandidatu į prezidentus kol kas siūlo vienintelį premjerą Saulių Skvernelį, penktadienį žurnalistams sakė partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.

"Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriai siunčia pasiūlymus dėl kandidato į prezidentus. Šiandien gauti pasiūlymai iš maždaug 40-ties skyrių, visuose juose kol kas vienintelis asmuo siūlomas — Saulius Skvernelis", — teigė Karbauskis.

Iš viso partija turi 56 skyrius.

Pasak Karbauskio, Skvernelio atsakymas dėl kandidatūros, jei ji bus iškelta, bus paskelbtas per partijos suvažiavimą sausio 26 dieną.

Savo ruožtu premjeras penktadienį žurnalistams Seime teigė, jog sprendimą dėl kandidatūros paskelbs, kai tik jis bus priimtas.

"Kai tik tokį sprendimą priimsiu, tada padarysiu. Iškart sužinosite", — sakė premjeras.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę. Oficialiai įregistruotais kandidatais jau tapo deputatas Naglis Puteikis, buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir filosofas Arvydas Juozaitis. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

Taip pat apie savo norą dalyvauti prezidento lenktynėse išreiškė Seimo narė, ekonomistė Aušra Maldeikienė, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis, Seimo narė Ingrida Šimonytė, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Kandidatai gali pateikti dokumentus Vyriausiajai rinkimų komisijai iki vasario 18 dienos.

Anksčiau Skvernelis sakė, kad pastarieji įvykiai verčia jį galvoti apie dalyvavimą šalies prezidento rinkimuose, tačiau jis dar oficialiai nepranešė apie savo ketinimą.

Lietuvos Respublikos prezidentai
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos prezidentai
151
Tegai:
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)