Buvęs SEB banko vadovo patarėjas Gitanas Nausėda

Tarp partijų ir Lietuvos prezidentės nėra dialogo, pareiškė Nausėda

31
(atnaujinta 17:34 2019.01.14)
Kandidatas į respublikos vadovo postą pridūrė, kad ketina atkurti šį bendravimą, atvirai kalbėdamasis su partijomis

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Tarp politinių partijų ir Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės nėra dialogo, pareiškė buvęs SEB banko vadovo patarėjas Gitanas Nausėda Žinių radijo eteryje.

Pasak jo, nors Lietuvos vadovė ir sako apie partijų būtinumą demokratijai, tačiau šiuo metu nėra balanso tarp jų ir prezidento institucijos.

"Šiuo metu mes matome, kad tas dialogas tarp partijų ir prezidentūros yra nutrūkęs, matyt, yra abipusių nuoskaudų, ir aš norėčiau, kad šitas dialogas būtų atkurtas, pirmiausia, atvirai kalbant su partijomis. Svarbiausia, jeigu tu ketini siekti, kad partijos dalyvautų ir neštų gėrį Lietuvai, tai turi eiti į susitikimą su partijomis ne tuščiomis rankomis, ne su kavos puodeliu, o eiti su labai konkrečiais tikslais, kurie tuose susitikimuose turėtų būti išryškinti, tai yra, pirmiausia, ilgalaikės programos ir strategijos", — pareiškė politikas.

Tuo pat metu nepriklausomo kandidato statusas Lietuvos prezidento rinkimuose, pasak Nausėdos, leidžia jam atvirai ir sąžiningai kurti konstruktyvų dialogą su partijomis.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės mėnesį. Praėjusios savaitės pabaigoje vyko pirmieji debatai, kuriuose dalyvavo šeši kandidatai: ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo narė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Austrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis. Ekspertai įvertino kandidatų pasirodymus ir pažymėjo, kad geriausiai pasirodė Maldeikienė ir Šimonytė, kurių atsakymai buvo labiau argumentuoti.

Lietuvos Respublikos prezidentai
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos prezidentai
31
Tegai:
partijos, prezidento rinkimai, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Rusija yra suinteresuota prolietuvišku kandidatu rinkimuose
Šimonytė atskleidė pagrindinį savo prezidentavimo uždavinį
Puteikis dalyvaus ne tik prezidento, bet ir mero rinkimuose
Karbauskis atskleidė, ką "valstiečiai" iškels kaip savo kandidatą į prezidentus
Grybauskaitė pasirūpins, kad rinkimai Lietuvoje vyktų "taip, kaip reikia"