Dalia Grybauskaitė apdovanota prokuroro garbės  ženklu „Už ypatingus nuopelnus“, nuotrauka iš įvykio vietos

Grybauskaitė apdovanota prokuroro garbės ženklu "Už ypatingus nuopelnus"

60
(atnaujinta 12:37 2019.01.16)
Prezidentė apdovanota už nuopelnus prokuratūros sistemai

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, minint prokuratūros įsteigimo 100 metų sukaktį, jubiliejinėje konferencijoje apdovanota prokuroro garbės ženklu "Už ypatingus nuopelnus", rašo Prezidentūros kanceliarija.

"Prokuratūra yra teisingame kelyje ir turi saugoti savo nepriklausomumą, drąsiai priimti naujausius iššūkius, išsaugant nekintančias teisingumo vertybes", — dėkodama už apdovanojimą, sakė Grybauskaitė.

Pranešime pabrėžiama, kad apdovanojimas Grybauskaitei skirtas už nuopelnus prokuratūros sistemai ir teisinio reguliavimo iniciatyvas, paskatinusias sistemos pokyčius stiprinant prokuroro statuso nepriklausomumą.

"Šalies vadovė abi kadencijas daug dėmesio skyrė teisėsaugos institucijų pertvarkai. Per šį laiką įvyko prokuratūros reforma, buvo sumažintas vadovaujančių prokurorų skaičius, sustiprinti ekonominių, korupcinių nusikalstamų veikų tyrimai", — rašoma pranešime.

Be to, sekant teismų sistemos pavyzdžiu, taip pat sugriežtintos prokurorų atrankos, karjeros, tarnybos vertinimo, atsakomybės procedūros. Tai sudarė prielaidas formuoti tokį prokurorų korpusą, kuris leido prokuratūrai efektyviai siekti keliamų tikslų ir atkurti visuomenės pasitikėjimą, kuris nuosekliai didėja jau beveik dešimt metų.

Prezidentūra teigia, kad Grybauskaitės įstatymų iniciatyvos suteikė prokurorams naujų teisinių instrumentų ginti žmogaus teises ir viešąjį interesą, saugoti valstybę "nuo priešiškų jėgų". Priimti įstatymai sugriežtino baudžiamąją atsakomybę už korupcinius ir stambius finansinius nusikaltimus, sudaryta galimybė už akių teisti didelę žalą padariusius asmenis.

60
Tegai:
apdovanojimas, prokuratūra, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Grybauskaitei Ukrainoje įteiktas apdovanojimas
Kampanija "Už saugią Lietuvą" skaičiuoja antruosius savo veiklos metus
Grybauskaitė paragino PPO "ginti" Lietuvos gamintojus nuo Rusijos