Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka.

Simonian: dėl kokių "pažeidimų" panaikintos "Sputnik" paskyros Facebook

105
(atnaujinta 09:55 2019.01.18)
Simonian pavadino Facebook vadovybės veiksmus cenzūra

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Margarita Simonian, kanalo "RT" ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė, pareiškė, kad bus labai patenkinta, jei Facebook paaiškins, dėl kokių nusikalstamų veiksmų buvo pašalinti šimtai su "Sputnik" susijusių paskyrų, praneša RIA Novosti.

Simonian pavadino Facebook vadovybės veiksmus cenzūra.

Ketvirtadienį Facebook kibernetinio saugumo vadovas Nathaniel'is Gleicher'is pranešė, kad 364 Facebook puslapiai buvo pašalinti dėl tariamo dalyvavimo "Rusijoje atsiradusio tinklo, veikiančio Baltijos, Centrinės Azijos, Kaukazo ir Vidurio bei Rytų Europos" koordinuotoje veikloje. Be to, bendrovė pašalino 107 Facebook puslapius ir 41 Instagram paskyrą dėl to, kad paskyrų savininkai tariamai apsimetė ukrainiečiais, platindami Ukrainos naujienas. Pasak bendrovės, šios paskyros taip pat yra susijusios su Rusija.

"Facebook savo pareiškime pripažino, kad iš tikrųjų nebuvo jokių skundų dėl šių puslapių turinio, mes nepažeidėme jokių Facebook taisyklių ir apskritai jokių taisyklių mes nepažeidėme. Kokias taisykles mes pažeidėme, kokios yra mums keliamos pretenzijos, mes negalime išsiaiškinti visą dieną. Aišku tik tai, kad visos užblokuotos paskyros yra susijusios su "Sputnik" arba agentūros žurnalistų asmeninės paskyros. Kitų priežasčių nėra", — sakė Simonian.

Pasak jos, visa tai primena cenzūrą.

"Jei tai nėra cenzūra, jei mes ir toliau tikime, kad Facebook yra liberali platforma dalintis liberaliomis idėjomis, ko gero, mes esame labai prastai informuoti arba tiesiog kvailiai. Būsim be galo laimingi, jei Facebook mums paaiškins, kuo gi nusikalto šių paskyrų savininkai, išskyrus tai, kad jas administravo mūsų darbuotojai", — pažymėjo Simonian.

"Sprendimas tikrai yra politinis, faktiškai — cenzūra... "Sputnik" redakcijos skelbia naujienas ir daro tai gerai. Jei blokavimas yra vienintelė Facebook reakcija į kokybišką žiniasklaidos darbą, tada mes neturime jokių klausimų — čia viskas aišku. Bet viltis, kad sveikas protas laimės, yra. Skaitykite "Sputnik"", — sakė agentūros spaudos tarnyba.

105
Tegai:
Facebook, Margarita Simonian
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (91)
Dar šia tema
Simonian apkaltino BBC jos žodžių iškraipymu
Ukraina neįsileido į šalį keturių Rusijos žurnalisčių
Naujųjų metų staigmena: ką "RT" padovanojo Trampui Kalėdų proga
Lietuvos parlamentarė pasipiktino "RT" Naujųjų metų dovana
Žodžio laisvė Lietuvoje: kuo toliau, tuo mažesnė?
"RIA Novosti" — populiariausia naujienų agentūra socialiniuose tinkluose