Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka.

Simonian: dėl kokių "pažeidimų" panaikintos "Sputnik" paskyros Facebook

108
(atnaujinta 09:55 2019.01.18)
Simonian pavadino Facebook vadovybės veiksmus cenzūra

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Margarita Simonian, kanalo "RT" ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė, pareiškė, kad bus labai patenkinta, jei Facebook paaiškins, dėl kokių nusikalstamų veiksmų buvo pašalinti šimtai su "Sputnik" susijusių paskyrų, praneša RIA Novosti.

Simonian pavadino Facebook vadovybės veiksmus cenzūra.

Ketvirtadienį Facebook kibernetinio saugumo vadovas Nathaniel'is Gleicher'is pranešė, kad 364 Facebook puslapiai buvo pašalinti dėl tariamo dalyvavimo "Rusijoje atsiradusio tinklo, veikiančio Baltijos, Centrinės Azijos, Kaukazo ir Vidurio bei Rytų Europos" koordinuotoje veikloje. Be to, bendrovė pašalino 107 Facebook puslapius ir 41 Instagram paskyrą dėl to, kad paskyrų savininkai tariamai apsimetė ukrainiečiais, platindami Ukrainos naujienas. Pasak bendrovės, šios paskyros taip pat yra susijusios su Rusija.

"Facebook savo pareiškime pripažino, kad iš tikrųjų nebuvo jokių skundų dėl šių puslapių turinio, mes nepažeidėme jokių Facebook taisyklių ir apskritai jokių taisyklių mes nepažeidėme. Kokias taisykles mes pažeidėme, kokios yra mums keliamos pretenzijos, mes negalime išsiaiškinti visą dieną. Aišku tik tai, kad visos užblokuotos paskyros yra susijusios su "Sputnik" arba agentūros žurnalistų asmeninės paskyros. Kitų priežasčių nėra", — sakė Simonian.

Pasak jos, visa tai primena cenzūrą.

"Jei tai nėra cenzūra, jei mes ir toliau tikime, kad Facebook yra liberali platforma dalintis liberaliomis idėjomis, ko gero, mes esame labai prastai informuoti arba tiesiog kvailiai. Būsim be galo laimingi, jei Facebook mums paaiškins, kuo gi nusikalto šių paskyrų savininkai, išskyrus tai, kad jas administravo mūsų darbuotojai", — pažymėjo Simonian.

"Sprendimas tikrai yra politinis, faktiškai — cenzūra... "Sputnik" redakcijos skelbia naujienas ir daro tai gerai. Jei blokavimas yra vienintelė Facebook reakcija į kokybišką žiniasklaidos darbą, tada mes neturime jokių klausimų — čia viskas aišku. Bet viltis, kad sveikas protas laimės, yra. Skaitykite "Sputnik"", — sakė agentūros spaudos tarnyba.

108
Tegai:
Facebook, Margarita Simonian
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (105)
Dar šia tema
Simonian apkaltino BBC jos žodžių iškraipymu
Ukraina neįsileido į šalį keturių Rusijos žurnalisčių
Naujųjų metų staigmena: ką "RT" padovanojo Trampui Kalėdų proga
Lietuvos parlamentarė pasipiktino "RT" Naujųjų metų dovana
Žodžio laisvė Lietuvoje: kuo toliau, tuo mažesnė?
"RIA Novosti" — populiariausia naujienų agentūra socialiniuose tinkluose
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas palaikė aukščiausiojo lygio susitikimo "branduolinio penketo" idėją

(atnaujinta 13:46 2020.07.12)
Jo manymu, reikia pokalbio apie taikos palaikymo, pasaulinio ir regioninio saugumo stiprinimo, strateginių ginklų kontrolės problemas, taip pat apie bendras pastangas kovoti su terorizmu, ekstremizmu ir kitomis didelėmis problemomis bei grėsmėmis

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas apie idėją surengti penkių nuolatinių JT saugumo tarybos narių viršūnių susitikimą, teigė, kad tarptautiniuose reikaluose susikaupė daug neaiškumų, kuriems reikia šių šalių dėmesio, toks susitikimas bus paklausus ir naudingas, praneša RIA Novosti.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Tarptautiniuose reikaluose susikaupė labai daug neaiškumų, kuriems reikia nuolatinio pirmaujančių pasaulio šalių dėmesio, oficialių branduolinių valstybių. Todėl toks susitikimas, mano manymu, yra savalaikis, tinkamas ir būtų naudingas", — sakė Putinas.

Birželio mėnesį Rusijos Federacijos prezidentui kilo idėja surengti "branduolinio penketo" šalių — penkių nuolatinių JT saugumo tarybos narių (Rusija, JAV, Kinija, Didžioji Britanija ir Prancūzija) viršūnių susitikimą.

Jo manymu, reikia pokalbio apie taikos palaikymo, pasaulinio ir regioninio saugumo stiprinimo, strateginių ginklų kontrolės problemas, taip pat apie bendras pastangas kovoti su terorizmu, ekstremizmu ir kitomis didelėmis problemomis bei grėsmėmis.

Susidomėjimą tokiu susitikimu išreiškė visi grupės nariai. Rusijos užsienio reikalų ministerija sakė, kad sprendimas dėl penketo branduolinio lygio susitikimo datos ir vietos bus priimtas suderinus darbotvarkę.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo
Premjeras Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Seimo rinkimuose "valstiečių" sąrašą ves Skvernelis

(atnaujinta 08:07 2020.07.12)
LVŽS partija taip pat įvardijo dar dvi pozicijas sąraše, o likę rezultatai bus paskelbti pirmadienį

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) penktadienį patvirtino tris pirmąsias pozicijas rinkimų į Seimą sąraše, jį ves premjeras Saulius Skvernelis.

Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Antru ir trečiu kandidatu tapo "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tarybos sprendimo motyvai yra žinomumas ir visuomenės palaikymas.

"Reitingavimo rezultatai bus pirmadienį. Faktas yra tas, kad trys sąrašo atstovai, pirmas, antras trečias yra jau nustatyti, patvirtinti taryboje", — po LVŽS tarybos posėdžio sakė Karbauskis.

Be to, tarybos posėdyje "valstiečiai" nusprendė, kad nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) dėl bendrų kandidatų kėlimo. Toks sprendimas priimtas išsiskyrus "nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių, įstatymų priėmimo". 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė balsuoti internetu.

Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Politologas: valdantieji ir konservatoriai "kovoja ne dėl gyvybės, o dėl mirties"
"Negaliu likti nuošalyje pasyviu stebėtoju". Graužinienė išsikėlė kandidate į LR Seimą
Katalikų bažnyčia

Kokia šiandien diena: liepos 13-osios šventės

(atnaujinta 13:35 2020.07.12)
Liepos 13-ąją dieną vardadienius mini Anakletas, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Šarūnas, Meinardas

Liepos 13 yra 194-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 195-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 171 diena.

Ši diena istorijoje

Šią dieną minima Durbės mūšio diena. Durbės mūšis — žemaičių kariuomenės mūšis su Vokiečių ordino ir po sutriuškinimo 1236 metais. Saulės mūšyje jo autonomine šaka tapusio Livonijos ordino kariuomene, įvykęs 1260 metų liepos 13 dieną kuršių žemėje, prie Durbės ežero, kurio metu žemaičiai ir iš Ordino kariuomenės persimetę kuršiai ir estai sumušė kryžiuočius.

Taip pat šią dieną minimas Šv.Henrikas.

Šv. Henrikas (973–1024), Vokietijos karalius, vėliau Romoje tapo imperatoriumi. Pranešama,kad kad jis su savo žmona Kunigunda laikėsi amžinosios skaistybės.

Tuo pačiu reformavo ir plėtė Bažnyčią. Paskatino Vengrijos karalių šv. Steponą ir beveik visą jo karalystę priimti Kristaus tikėjimą. Mirė Bamberge, Frankonijoje.

Liepos 13-ąją dieną vardadienius mini Anakletas, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Šarūnas, Meinardas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai