Rasa Juknevičienė, archyvinė nuotrauka

Juknevičienė ragina Lietuvos sportininkus atlikti karo tarnybą

63
(atnaujinta 16:43 2019.01.18)
Anot politikės, jeigu kas nors iš žymių sportininkų pasiryžtų atlikti privalomąją tarnybą, tai paskatintų jaunus žmones ir sustiprintų kariuomenės prestižą

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Seimo narė Rasa Juknevičienė įsitikinusi, kad žymūs Lietuvos sportininkai tikrai gali atlikti karo tarnybą, o ne atidėlioti ją kitam laikui, sakė ji LRT laidos "60 minučių" eteryje.

"Aš labai norėčiau, kad kuris nors iš mūsų garsių sportininkų, jaunų žmonių, atsistotų ir garsiai pasakytų: "Aš einu". Juk tarnybos laikas nėra toks ilgas. Aišku, aplinkybių yra įvairiausių. Jeigu sportininkas turi kontraktą Jungtinėse Amerikos Valstijose, ar kur nors kitur, arba yra plaukikas, kurių karjeros amžius labai ribotas, tada situacija šiek tiek keičiasi. Bet juk tokių žmonių yra ne du ar trys. Kiekvienas toks pavyzdys jaunam žmogui būtų labai geras", — teigė Juknevičienė.

Be to, Seimo narė viliasi, kad ateities švietimo sistemoje ir šeimose atsiras daugiau supratimo apie karo tarnybos prestižą. Kita vertus ji priduria, jog kol tvarka yra tokia, kai į karo tarnybą yra šaukiami ne visi, o beveik kasmet užtenka ateinančių savanorių, tol žymių sportininkų tarnybos atidėjimo klausimas nėra aštrus.

Šiais metais į privalomosios karo tarnybos sąrašus pateko žinomi Lietuvos sportininkai: Domantas Sabonis bei Danas Rapšys ir daugybė A lygoje bei užsienyje rungtyniaujančių Lietuvos futbolininkų.

Rapšys savo Facebook puslapyje paskelbė, kad gavo kvietimą tarnauti.

"Tarnauju Tėvynei dabar plaukdamas tarptautinėje arenoje, tarnausiu ir su ginklu rankoje, jei Lietuvai manęs prireiks. Naudingiausias tikriausiai būčiau vandenyje:) O jei tai dar padėtų geriau pasirengti Tokijo olimpinėms žaidynėms", — parašė sportininkas.

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė 19-26 metų jaunuolių, kurie kviečiami atlikti nuolatinę privalomąją karo tarnybą, sąrašus. Šiemet į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3827 karo prievolininkai. Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Lietuvos Seimas atnaujino 2015 metų pavasarį.

Lietuvos kariuomenė
Lietuvos kariuomenė
63
Tegai:
Rasa Juknevičienė, karo prievolininkų sąrašai, karo prievolė
Dar šia tema
Juknevičienė siūlo nuo 2024-ųjų privalomąją karo tarnybą iškart po mokyklos
Skvernelis teigia, kad valstybė neturi pinigų visuotinei karo tarnybai
KAM pristatys siūlomus karo tarnybos pokyčius
Lietuvoje — eilinis šaukimas į kariuomenę