Youtube, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuva įrodė, kad žodžio laisvė jai nieko nereiškia

81
(atnaujinta 07:53 2019.01.25)
Reikalavimas pašalinti Rusijos televizijos kanalo reportažą apie "miško brolius" iš "YouTube" neatitinka demokratijos principų, kurių tariamai laikosi respublikos valdžia, mano Regioninių problemų instituto generalinis direktorius Dmitrijus Žuravliovas

VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija ketina reikalauti iš JAV vaizdo keitimosi platformos "YouTube" pašalinti "Rossija 24" laidą, kurioje pasakojama apie Lietuvos "partizanų" nusikaltimus. Komisija teigia, kad kanalas skleidė tariamai "melagingą" informaciją apie "partizanus" laidoje apie Sausio 13-osios minėjimą Lietuvoje, kurioje buvo pasakojama, jog Antrojo pasaulinio karo metu dauguma jų tapo nacių bendrininkais ir dalyvavo civilių, ypač žydų, žūdynėse.

Interviu "Sputnik Lietuva" Regioninių problemų instituto generalinis direktorius Dmitrijus Žuravliovas sakė, kad Lietuvos valdžia iš tiesų pripažino, jog žodžio laisvė jai nieko nereiškia.

"Miško broliai" — dažniausiai tai žmonės, kurie anksčiau bendradarbiavo su vokiečiais, o nacizmas ir SS veiksmai buvo nuteisti Niurnbergo tribunolo metu. <…> Man atrodo, šiandien šią istoriją būtina iškelti viešumon. Galima ginčytis su kitų žmonių nuomonėmis, bet uždrausti jas — tai negali būti įtraukta į jokią demokratijos logiką", — pažymėjo ekspertas.

Žuravliovas yra įsitikinęs, kad "YouTube" sureaguos į Lietuvos užklausą, nes Vakaruose iš visų jėgų palaikomas mitas apie "baisią" Rusiją.

Anksčiau Seimo deputatai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į LRTK dėl "Rossija 24", kuri tariamai transliuoja "melagingą" informaciją apie "partizanus", apdovanotus Laisvės premija.

Lietuvoje "partizanais" taip pat vadinami "miško broliai" — ginkluotos nacionalistų grupės, veikusios respublikos teritorijoje 1940-1950 metais.

Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie prieštaravo TSRS valdžiai, kariavo fašistinės Vokietijos pusėje, dalyvavo žydų bendruomenės sunaikinime Lietuvoje. Be to, "miško broliai" buvo prisidėję prie civilių žudymo karo metu bei prie Tarybų partijos darbuotojų ir paprastų tarybinei valdžiai palankių piliečių naikinimo.

Sovietų pareigūno Edmundo Kasperavičiaus vertinimu, kai kurie "miško broliai" patys pripažindavo, kad dalyvauja beprotybėje, jog "lietuviai žudo saviškius, ir brolis stoja prieš brolį".

Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
© Sputnik /
"Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
81
Tegai:
žodžio laisvė, YouTube, "Lietuvos partizanai", miško broliai
Dar šia tema
Kasperavičius: "miško broliai" patys pripažindavo, kad dalyvauja beprotybėje
Konservatoriai prašo nubausti "Rossija 24" dėl "šmeižto" prieš "miško brolius"
Noreikos anūkė teisme pritarė kaltinimams prieš jos senelį
TS-LKD kreipėsi į prokuratūrą dėl "Rossija 24" "apšmeižtų partizanų"