Brexit, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuvos valdžia nori kovoti su šalies išmirimu, pasitelkdama "Brexit"

96
(atnaujinta 15:57 2019.01.31)
Lietuva suinteresuota, kad sugrįžtų emigravę piliečiai, nes valstybė turi demografijos ir darbo rinkos problemų, mano politikos mokslų daktaras Maksimas Bočanovas

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Ekonomistai pranešė, kad Lietuvos verslininkai pasirengę pasiūlyti darbo vietas piliečiams, grįžtantiems į Lietuvą iš emigracijos. Šiuo metu Lietuvoje trūksta sunkvežimių vairuotojų, pardavėjų, virėjų, gydytojų, vaikų darželių auklėtojų, taip pat elektrotechnikos ir informacinių technologijų specialistų.

Anksčiau Lietuvos vadovybė paragino piliečius grįžti į tėvynę dėl sudėtingos "Brexit" situacijos.

Interviu "Sputnik Lietuva" politikos mokslų kandidatas, Rusijos liaudės ūkio ir valstybės tarnybos akademijos Politologijos ir valstybės politikos katedros docentas Maksimas Bočanovas pažymėjo, kad Baltijos šalys suinteresuotos sulaukti kokybiškos darbo jėgos, nes šiuo metu Lietuvos Respublika turi daug vidinių problemų.

"Viena jų — nesubalansuota darbo rinka. Ar Lietuvos piliečiai, sugrįžę į tėvynę, yra pasiruošę tokiam atlyginimui, jis yra gana mažas, palyginti su JK <…> Bet kokiu atveju, tikriausiai per anksti kalbėti, kaip visa tai pavyks, tačiau ši tendencija akivaizdi. Galbūt, atsiras nauja teisinė tvarka. Jie tikriausiai leis tiems žmonėms likti ar vėl išvykti. <…> Todėl tai galimybė abiem pusėms — tiek Lietuvai, tiek Lietuvos piliečiams, nes bet kuriuo atveju vyrauja gana kukli, netgi pasakyčiau, neigiama demografinė dinamika Baltijos šalyse, ir jos tikrai suinteresuotos aukštos kokybės darbo jėga ir piliečiais", — sakė jis.

Vis daugiau lietuvių domisi galimybe sugrįžti iš Didžiosios Britanijos į savo tėvynę dėl situacijos aplink "Brexit", teigia Lietuvos migracijos informacijos centro "Renkuosi Lietuvą" specialistai. Praėjusiais metais centras gavo daugiau nei du tūkstančius prašymų iš respublikos piliečių; 40 procentų besikreipiančiųjų gyvena Britanijoje.

Lietuva papasakojo, koks darbas laukia sugrįžusių iš emigracijos >>

Pažymima, kad lietuviams kyla vis daugiau klausimų, susijusių su "Brexit", ypač — ko tikėtis Lietuvos piliečiams po Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Lietuvos vadovybė praėjusiais metais pradėjo rengti planą "chaotiško" "Brexit" atvejui. Be to, Lietuvos valdžios institucijos paragino savo piliečius grįžti namo iš Didžiosios Britanijos ir pažadėjo jiems tinkamas gyvenimo sąlygas. Tačiau kai kurie ekspertai mano, kad lietuviai gali ne panorėti grįžti į respubliką, o pasirinkti migruoti į kitas ES šalis.

96
Tegai:
Brexit, Lietuvos pilietis, lietuviai, emigracija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (202)
Dar šia tema
Vienas Britanijos tinklalapių siūlo įsigyti maisto pagal "nerimo dėl "Brexit" lygį"
Lietuviai bijo prarasti darbą ir ryšius su savo šeimomis dėl "Brexit"
Lietuvos prezidentė pasakė, kas gali būti blogiau už "Brexit" be susitarimo su ES
Balsavimas

Radviliškyje vyksta mero rinkimai anksto balsavo 10,53 procentų rinkėjų

(atnaujinta 13:06 2021.04.11)
Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną, Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Per keturias išankstinio balsavimo dienas Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose balsavo 3 251 rinkėjas arba 10,53 procento nuo visų į šios savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų asmenų, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

VRK duomenimis, 1 042 rinkėjai pasinaudojo balsavimo iš anksto teise Radviliškio miesto kultūros centre balandžio 7-8 dienomis.

"Balandžio 7-9 dienomis buvo organizuojamas balsavimas specialiuose punktuose. Jo metu rinkimų komisijų nariai važiavo į sveikatos priežiūros įstaigas, globos namus, įkalinimo įstaigas, kuriose yra šios savivaldybės rinkėjų, ir sudarė jiems galimybę išreikšti savo politinę valią renkant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį – merą. Specialiuose punktuose iš viso balsavo 68 rinkėjai", — rašoma pranešime.

Balandžio 9-10 dienomis buvo organizuojamas balsavimas namuose. Šiomis dienomis balsavo neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose. Balsavimo namuose galimybe pasinaudojo 2 141 Radviliškio rajono savivaldybės gyventojas.

Balandžio 11-ąją — pagrindinę rinkimų dieną, Radviliškio savivaldybės gyventojai galės balsuoti 28-iose rinkimų apylinkėse.

Iš viso Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario– mero rinkimuose balsavimo teisę turi 30 858 rinkėjų.

Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimai, Radviliškio rajonas
Seimo rūmai

VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms

(atnaujinta 00:11 2021.04.11)
Finansavimas partijoms paskirstomas pagal praėjusiuose rinkimuose gautą balsų skaičių

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė iš valstybės biudžeto politinėms partijoms skirti 2 751 000 eurų, praneša VRK spaudos tarnyba.

2 751 000 eurų asignavimų politinėms partijoms paskirstyta pagal tai, kiek kuri partija gavo rinkėjų balsų per praėjusius Savivaldybių tarybų, Europos Parlamento ir Seimo rinkimus. Nustatyta, kad vieno rinkėjo balso 2021 m. I pusmečio finansinis koeficientas yra 0,59 euro centai. 

Iš viso 2021 m. valstybės biudžeto asignavimai politinėms partijoms sudaro 5 502 000 eurų. Tam, kad gautų valstybės biudžeto asignavimų, partija rinkimuose turi surinkti daugiau kaip 2 procentus visų rinkėjų balsų. 

2020 metų spalį vyko rinkimai į Lietuvos Seimą. "Valstiečiai" Lietuvos vyriausybei vadovavo nuo 2016 iki 2020 metų. Parlamento rinkimuose jie pralaimėjo konservatorių partijai. LVŽS Seime gavo tik 32 mandatus.

Tegai:
finansavimas, partijos
Nemiga

Gydytojas įvardijo efektyvų būdą išsimiegoti

(atnaujinta 10:01 2021.04.11)
Specialistas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Norint išspręsti daugelį miego problemų, dažnu atvejų pakanka keliais laipsniais sumažinti temperatūrą miegamajame, sako amerikiečių nerologas Krisas Vinteris. Ji cituoja leidinys "Men's Health".

Specialistas pažymėjo, kad vėsus oras ne tik padės atsikratyti nemigos, bet ir prisidės prie geresnio ir ilgiau trunkančio poilsio. Tuo pačiu jis mano, kad čiužinio, pagalvės pakeitimas ar "aukštųjų technologijų pižamų" įsigijimas vargu ar padės atsikratyti miego problemų.

Taip pat gydytojas patarė eiti miegoti ir keltis maždaug tuo pačiu metu.

"Nuolatinis grafikas padeda smegenims žinoti, kada laikas miegoti", — paaiškino ekspertas.

Jo teigimu, alkoholio vartojimo sumažinimas, meditacijos ir mankštos taip pat padės pagerinti miego kokybę.

Anksčiau Sečenovo universiteto Nervų ligų ir neurochirurgijos katedros docentas Michailas Poluektovas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę.

Tegai:
miegas, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Mitybos specialistai įvardijo lengvą būdą valgyti mažiau
Gydytojas papasakojo, kaip atpažinti alergijas
Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį