Lietuvos kariai prie Seimo rūmų, archyvinė nuotrauka.

Aplink Seimą bus pastatyti metaliniai kuoleliai Seimo nariams apsaugoti

102
(atnaujinta 09:11 2019.02.03)
Panašiais stulpeliais, kurie pastatyti vyriausybės prieigose, apjuosti Seimą ir Prezidentūrą planuojama per trejus metus

VILNIUS, vasario 03 — Sputnik. Vadovybės apsaugos departamentas rengiasi stiprinti Seimo rūmų apsaugą — aplink pastatą planuojama pastatyti metalinių stulpelių tvorą, kad prie Seimo nebūtų galima privažiuoti pašalinėms transporto priemonėms, praneša LRT.

Departamento direktoriaus pavaduotojo teigimu, taip nuspręsta atsižvelgiant į pastarųjų metų išpuolius Europoje ir pasaulyje. Metaliniai stulpeliai jau stovi vyriausybės pastato prieigose, turėtų atsirasti ir prie Prezidentūros.  

"Nutarėme pasirūpinti ne tik Seimo apsauga, bet ir viešąja erdve, Nepriklausomybės aikšte, kur vyksta dažnai masiniai renginiai, mūsų šventės ir bus visas kvartalas apjuostas mechaninėmis apsaugos priemonėmis nuo transporto priemonių", — pasakojo VAD direktoriaus pavaduotojas Valentinas Mackevičius.

Septintą kadenciją Seime dirbantis Gediminas Kirkilas abejoja, ar papildoma apsauga dabar reikalinga.

Pasak jo, parlamentarai jaučiasi saugūs kaip niekada.

Konservatorių lyderis norą apsitverti sieja su dabartinės valdžios policiniu požiūriu į saugumą — užtverti ir uždrausti. Pasak Gabrieliaus Landsbergio, pinigus, skiriamus stulpeliams, būtų galima išleisti naudingiau.

Tokių stulpelių aplink ministerijas artimiausiais metais neatsiras. Vadovybės apsaugos departamentas rūpinasi tik Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės apsauga. Patys ministrai sako, kad papildomos apsaugos jiems nereikia.

Panašiais stulpeliais, kurie pastatyti Vyriausybės prieigose, apjuosti Seimą ir Prezidentūrą planuojama per trejus metus.

Lietuvos Respublikos Seimas
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos Seimas
102
Tegai:
Prezidentūra, Seimas
Dar šia tema
Socialdemokratai: nuo kitų metų savivaldybių laukia sunkmetis
Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui
Žodžio laisvė Lietuvoje: kuo toliau, tuo mažesnė?