Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka.

Skvernelis: Baltijos šalys Europos Sąjungos sėkmės faktorius

49
(atnaujinta 19:16 2019.02.04)
Per trišalį susitikimą aptartos tokios temos kaip "Brexit", bendroji skaitmeninė rinka ir derybos dėl daugiametės finansinės perspektyvos, transatlantiniai santykiai, santykiai su Rusija ir parama Ukrainai bei ES Rytų partnerystės programai

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Rygoje įvyko Baltijos Ministrų Tarybos susitikimas, kuriame Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, Latvijos premjeras Arturas Krišjanis Karinis ir Estijos ambasadorius Latvijoje Arti Hilpus aptarė tolesnes bendradarbiavimo perspektyvas, rašoma Vyriausybės pranešime.

Estijos premjeras Jüri Ratas dalyvauti susitikime negalėjo dėl pablogėjusių oro sąlygų, kurios neleido jam atskristi į Rygą.

Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė labai vertinąs aktyvų dialogą tarp Baltijos šalių. Lietuva, Latvija ir Estija yra daugiau nei kaimynės, tad Baltijos ministrų tarybos formatas suteikia vertingą ir svarbią galimybę išdiskutuoti visiems aktualiausias problemas.

Per trišalį susitikimą aptartos tokios temos kaip "Brexit", bendroji skaitmeninė rinka ir derybos dėl daugiametės finansinės perspektyvos, transatlantiniai santykiai, santykiai su Rusija ir parama Ukrainai bei Europos Sąjungos Rytų partnerystės programai. Kalbėta apie regioninius transporto ir infrastruktūros projektus bei kovą su hibridinėmis grėsmėmis ir rinkimų saugumo stiprinimas.

Naudodamasis proga Vyriausybės vadovas darsyk pasidžiaugė pernai pasiektu susitarimu dėl Baltijos valstybių sinchronizacijos su Europos kontinentiniais tinklais.

"Šis sutarimas yra svarbus žingsnis į priekį įtvirtinant Baltijos šalių sugrįžimą į Vakarų šalių šeimą, todėl tvirtai tikiu, kad dėka mūsų veiksmų ir vieningos laikysenos, jis taps negrįžtamas", — teigė Skvernelis.

Saugumo klausimai Baltijos šalims išlieka prioritetiniai. Sutarta, kad siekis išlaikyti tvirtą ryšį su JAV yra ir išliks kertinis prioritetas: bus stiprinamas bendradarbiavimas visose be išimties srityse — nuo karinių įsigijimų iki energetikos ar verslo ryšių.

Pabrėžta tolesnė parama Ukrainai, visų Baltijos šalių vykdomas pasižadėjimas skirti 2 proc. BVP gynybai. Priminta, kad Lietuvoje pagrindinės politinės partijos sutarė iki 2030 m. didinti finansavimą iki 2,5 proc. BVP. Sutarta, kad visos trys valstybės naujosios ES daugiametės finansinės programos kontekste sieks pilnos konvergencijos visose srityse.

Iš transporto projektų prioritetiniu išlieka "Rail Baltica". Bendras visų valstybių tikslas — sujungti Baltijos šalių sostines su Varšuva Vakaruose ir Helsinkiu Šiaurėje, tad tikimasi, kad su Europos Sąjungos parama jis bus įgyvendintas.

Šiais metais Baltijos Ministrų Tarybai pirmininkauja Latvija.

49
Tegai:
Europos Sąjunga, Ukraina, Rusija, Brexit
Dar šia tema
LSDDP į prezidentus iškėlė Skvernelio kandidatūrą
Maldeikienė traukiasi iš prezidentinių lenktynių
Lietuvos prezidentė susitiko su kandidate į aplinkos ministrės postą