Partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga narė Agnė Širinskienė

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos paprašyta įvertinti Širinskienės elgesį

59
(atnaujinta 11:30 2019.02.06)
Lietuvos deputatė anksčiau paskelbė asmeninių pokalbių įrašus socialinio tinklo Facebook paskyroje

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narys Virginijus Kanapinskas paprašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti parlamentarės Agnės Širinskienės elgesį, praneša LRT.

Pareiškime nurodoma, kad Širinskienė anksčiau pasidalino savo nuomone apie VTEK narius savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook ir "galbūt šališkai įvykdė liudytojų apklausas".

Kanapinskas siūlo išsiaiškinti Seimo laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės Širinskienės įgaliojimų ribas, taip pat kelia klausimą, ar Širinskienė turėjo teisę skelbti pokalbių įrašus, galinčius atskleisti kai kuriuos asmens duomenis.

Jis taip pat paprašė patikrinti, ar toks elgesys "nenulems neobjektyvių Laikinosios komisijos išvadų".

Agnė Širinskienė yra Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė ir yra partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" narė.

Sausį Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją. Jis paprašė įvertinti deputato, socialdemokratų darbo partijos nario Artūro Skardžiaus, kuris į parlamento posėdį atnešė "taikinį", tariamai imituojantį partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" vadovo figūrą, ir įteikė jį Širinskienei, elgesį.

Pati parlamentarė šį daiktą pavadino "šmaikščia dovana".

Pažymima, kad vadovaujantis Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatomis, pareigūnai viešajame gyvenime privalo laikytis žmogaus teisių ir laisvių bei užtikrinti jų įgyvendinimą.

59
Tegai:
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), Lietuva, Agnė Širinskienė
Dar šia tema
Tomaševskis atskleidė, kas taps Lietuvos prezidentu
Karbauskiui nėra poreikio palaikyti drausmę partijoje
Kandidatą į Vilniaus tarybą norėta pašalinti iš rinkimų dėl pokšto