Šaunamasis ginklas, archyvinė nuotrauka

Lietuva Ukrainai perduos šaudmenų

89
(atnaujinta 15:02 2019.02.06)
Lietuva jau ir anksčiau yra perdavusi Ukrainos kariuomenei materialinę paramą ir karinės ginkluotės elementų

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo Lietuva neatlygintinai Ukrainos gynybos ministerijai perduos trumpalaikį materialųjį turtą — šaudmenis, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Bendra perduodamo turto vertė — 255 tūkst. eurų. Jį sudaro Lietuvos kariuomenės nebenaudojami ir ateityje neplanuojami naudoti šaudmenys, skirti sovietinės gamybos lengviesiems šaulių ginklams — automatiniams šautuvams, kulkosvaidžiams.

"Turto perdavimas yra nuoseklios ir visapusės Lietuvos paramos Ukrainai jai stiprinant gynybinius pajėgumus dalis ir užtikrinant savo valstybės nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą", — sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Lietuva jau ir anksčiau yra perdavusi Ukrainos kariuomenei materialinę paramą ir karinės ginkluotės elementų.  

Nuo pat "Rusijos karinės agresijos" Ukrainoje 2014 metais pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. 

Be to, kartu su sąjungininkais Lietuva padeda Ukrainai reformuoti, rengti ir mokyti jos karines pajėgas. Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai.

Anksčiau interviu "Sputnik Lietuva" Rusijos Federacijos gynybos ministerijos Viešosios tarybos narys, žurnalo "Nacionalnaja oborona" vyriausiasis redaktorius, karo ekspertas Igoris Korotčenko sakė, kad palaikydama Kijevą Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė demonstruoja rusofobiją.

"Lietuva nėra viena iš pirmaujančių ginklų ir karinės įrangos kūrėjų ir gamintojų. Galbūt bus kažkokių tiekimų, tačiau jie neturės didelės įtakos pajėgų pusiausvyrai ir Ukrainos kariuomenės būklei. Tai politinis, rusofobinis gestas, kurio tikslas — skatinti ir morališkai paremti [Ukrainos prezidento] Porošenko režimą. Visa tai daroma atsižvelgiant į provokaciją, kuri buvo padaryta prieš kurį laiką, kai buvo bandoma patekti į Rusijos teritorinius vandenis, Ukrainos karinio jūrų laivyno kovinei grupei įplaukus į Azovo jūrą. Todėl Grybauskaitė dar kartą demonstruoja savo antirusišką, rusofobinę esmę", — sakė ekspertas.

89
Tegai:
ginkluotė, ginklai, parama, Ukraina, Lietuva
Dar šia tema
Paskui Lietuvą: JAV gali suteikti mirtiną ginklą Ukrainai
DLR vadovas: JAV ginkluotės tiekimas į Kijevą sukels konfliktą Donbase
Ar sugebės ukrainiečiai išgelbėti Lietuvą nuo išmirimo?
''Broliška pagalba'': Lietuva skatina ginkluotą konfliktą Ukrainoje
NATO šalys skirs lėšų Ukrainos rėmimo fondui