Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Nebenorime patyčių: Lietuvos prezidentės sprendimas sukėlė skandalą

260
Partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" vadovas pareiškė, kad respublikos lyderė pažeidė susitarimą, kuris buvo sudarytas tarp jos ir premjero

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsisakiusi paskirti Irmą Gudžiūnaitę aplinkos ministre, pasityčiojo iš ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio ir valdančiosios daugumos, pareiškė LRT partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" vadovas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, anksčiau tarp valstybės vadovės ir premjero buvo pasiektas susitarimas dėl kandidatės į Aplinkos ministerijos vadovo postą, kurį prezidentė pažeidė. Karbauskis taip pat pridūrė, kad Grybauskaitė iš pradžių buvo patenkinta Gudžiūnaite ir laikė jos kandidatūrą tinkama.

"Realiai pirmą sykį per visą mūsų darbo su prezidente laikotarpį prezidentė tiesiog pasityčiojo iš premjero, pasakydama jam, kad patvirtins tą kandidatę, o vėliau viešai pasakydama, kad kandidatei trūksta kompetencijos, ir atitinkamai parodydama, kad premjeras nesugeba išrinkti tinkamų kandidatų", — pareiškė valdančiųjų vadovas.

Pasak jo, Grybauskaitės sprendimas labai nustebino. Be to, "valstiečių" lyderis pritarė Skvernelio sprendimui Grybauskaitei daugiau kandidatų į aplinkos ministrus iš viso neteikti.

Karbauskis išreiškė įsitikinimą, kad laikinai pavaduojantis Energetikos ministerijos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitvarkys su savo užduotimis, be to, jis pabrėžė, kad iki birželio mėnesio, kai nutrūks vyriausybės įgaliojimai, ne tiek daug ir liko laiko.

"Mes tokių patyčių daugiau nebenorime", — pažymėjo politikas.

Trečiadienį Grybauskaitė atsisakė paskirti premjero į aplinkos ministro postą pasiūlytą kandidatę. Ji pareiškė, kad Gudžiūnaitė yra veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau ji neturi pakankamos patirties tam, kad vadovautų aplinkos apsaugos sektoriui.

Skvernelis prezidentės sprendimą susiejo su "noru destabilizuoti Vyriausybės darbą". Jis taip pat abejoja, ar jiems pavyks suderinti naujo ministro kandidatūrą.

260
Tegai:
Saulius Skvernelis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis, Lietuva, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Arogantiški visažiniai: Lietuvos ministrų ir vadovės ginčas nebevaldomas
Kaip nuo žąsies vanduo: Lietuvos premjeras demonstruoja "magiškus" sugebėjimus
Do you speak English, mister Skvernelis?
Grybauskaitės atsisveikinimo reveransas: kas Lietuvai atnešė daugiau žalos nei naudos