Саммит НАТО в Брюсселе, день первый

NATO generalinis sekretorius mano, kad ES neturėtų konkuruoti su Aljansu

74
(atnaujinta 09:40 2019.02.07)
Gruodžio mėnesį ES vadovų patvirtintoje aukščiausiojo lygio susitikimo išvadoje teigiama, kad pačios ES gynybos iniciatyvos sustiprino savo strateginę autonomiją, kartu papildydamos NATO veiklą

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Europos Sąjunga neturėtų konkuruoti su NATO ir demonstruoti, kad gali veikti viena, pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu agentūrai "Funke".

"Džiaugiuosi visomis Europos pastangomis gynybos srityje... Tačiau svarbu, kad tai būtų daroma kartu su NATO, o ne konkuruojant su Aljansu. Tikiu ES, bet ne kaip alternatyva NATO. Europos saugumas priklauso nuo transatlantinio ryšio. Jokiu būdu nederėtų skelbti, kad ES gali apsiginti nuo grėsmių viena", — sakė Stoltenbergas apie galimą "Europos kariuomenės" ir gynybos fondo sukūrimą.

Stoltenbergas taip pat pridūrė, kad po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos Aljanso partneriai už ES ribų apmokės 80 proc. NATO gynybos išlaidų.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas anksčiau pasiūlė sukurti nepriklausomą nuo JAV kariuomenę, kad būtų užtikrintas kibernetinis saugumas. Idėją palaikė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Savo ruožtu Europos diplomatijos vadovė Federika Mogerini pareiškė, kad ES nedalyvaus kuriant "Europos kariuomenę" ir nekonkuruos su NATO.

Gruodžio mėnesį ES vadovų patvirtintoje aukščiausiojo lygio susitikimo išvadoje teigiama, kad pačios ES gynybos iniciatyvos sustiprino savo strateginę autonomiją, kartu papildydamos NATO veiklą.

74
Tegai:
NATO, gynyba, ES
Dar šia tema
Didžioji Europos kariuomenė "gynybai nuo JAV ir Rusijos": Putinui tai patinka
Ispanijos gynybos ministrė palaikė idėją sukurti vieningą Europos kariuomenę
Lietuvos "Spartan" kaip NATO karinio pasirengimo veidrodis