Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narys Artūras Skardžius

Deputatas paragino neišpūsti skandalo "neviešų pajuokavimų" Seime

62
(atnaujinta 10:33 2019.02.07)
Parlamentaras teigia, kad nėra jokio panašumo tarp konservatorių lyderio ir figūros plakate

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narys Artūras Skardžius atnešė į Seimą naujus plakatus, praneša LRT.

Viename iš jų pavaizduotas partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) vadovas Gabrielius Landsbergis su ginklu rankose, o kitame — taikinys.

"Štai čia yra Landsbergis, o čia — taikinys. Jokio panašumo su Landsbergiu, kaip matote, nėra", — pasakė Skardžius.

Sausį Skardžius atnešė panašų "taikinį" į Seimo posėdį. Žiniasklaidoje paskelbtoje nuotraukoje buvo matoma, kad ant popieriaus lapo pavaizduota pilka žmogaus be veido figūra, o lapo viršuje buvo ranka padarytas užrašas "Gabrielius". Parlamentaras parodė "taikinį" valdančiosios partijos atstovams — Seimo pirmininko pavaduotojai Rimai Baškienei ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkei Agnei Širinskienei.

Po to Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti deputato elgesį. Tuo tarpu pats Skardžius pareiškė, kad neturėjo omenyje TS-LKD lyderio Gabrieliaus Landsbergio, o Širinskienė pažymėjo, kad tai tik "šmaikšti dovana".

Pažymima, kad Etikos ir procedūrų komisija nusprendė nenagrinėti incidento.

Pasak Skardžiaus, "taikinį" su užrašu "Gabrielius" jis pats gavo iš vieno iš kolegos. Užuot išmetęs plakatą į šiukšlių dėžę, jis jį padovanojo Širinskienei.

Deputatas pažymėjo, kad užrašas "Gabrielius" nieko nereiškia, nes Gabrielių yra daug, kaip ir taikinių, naudojamų šaudyklose.

"Nereikia iš eilinio neviešo pajuokavimo išpūsti burbulo, kaip pas mus dažnai būna. Manau, kad Etikos komisija labai teisingai pasielgė", — pasakė Skardžius.

62
Tegai:
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Artūras Skardžius, Seimas, Lietuva
Dar šia tema
Skardžius atnešė į Seimo salę suvarpytą taikinį su užrašu "Gabrielius"
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos paprašyta įvertinti Širinskienės elgesį