Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Lietuvos premjeras pareiškė, kad jo pasitikėjimas Grybauskaite labai susvyravo

91
(atnaujinta 12:23 2019.02.07)
Neseniai tarp Skvernelio ir Grybauskaitės kilo konfliktas dėl kandidatūros į Aplinkos ministerijos vadovo postą

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad jo asmeninis pasitikėjimas prezidente Dalia Grybauskaite susvyravo po to, kai valstybės vadovė atmetė Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministro postą.

Apie tai jis pasakė interviu "Žinių radijui".

"Mes vis tiek turime dirbti, tai yra prezidentė, yra ministras pirmininkas, yra valstybės reikalai, todėl reikia dirbti konstruktyviai, kiek tai įmanoma, net ir vertinant tai, kad vyksta ir paskelbta, ir nepaskelbta rinkimų kova", — pareiškė premjeras.

Skvernelio teigimu, jis neketina pateikti kito kandidato į ministerijos vadovo postą, nes nenori pažeminti kitų kandidatų.

"Kalbant apie žmones, kuriuos tu galėtum teikti ir su jais būtų elgiamasi, kaip dabar pasielgta, tai, natūralu, nesinori, kad iš tų žmonių būtų tyčiojamasi", — pažymėjo ministras pirmininkas.

Trečiadienį paaiškėjo, kad Grybauskaitė atsisakė paskirti Gudžiūnaitę aplinkos ministre. Šį sprendimą respublikos vadovė priėmė po asmeninio susitikimo su kandidate. Pasak Grybauskaitės, Gudžiūnaitė yra veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau ji neturi pakankamos patirties tam, kad vadovautų aplinkos apsaugos sektoriui.

Atsakydamas į tai Lietuvos ministras pirmininkas pareiškė, kad prezidentės sprendimas susijęs su "noru destabilizuoti Vyriausybės darbą". Jis taip pat padarė prielaidą, kad bet kokia kita jo pasiūlyta kandidatūra taip pat bus atmesta.

Be to, partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis pažymėjo, kad respublikos lyderė pažeidė tarp jos ir ministro pirmininko pasiektą susitarimą. Jis taip pat pareiškė, kad Grybauskaitė "pasityčiojo" iš premjero, tokiu būdu pabrėždama, kad jis negali pasirinkti tinkamų kandidatų.

Aplinkos ministerija liko be vadovo praėjusių metų pabaigoje. Anksčiau šį postą užėmė Kęstutis Navickas, tačiau Skvernelis jį atleido iš pareigų. Jis taip pat atleido kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kad būtų galima tęsti reikiamas reformas šiose srityse.

91
Tegai:
Lietuva, Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Prezidentės patarėjas: Skvernelio vyriausybė be moterų — ne atsitiktinumas
Skvernelis: į aplinkos ministro postą svarstomos dvi kandidatės