Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Prezidentės patarėjas: Skvernelio "isterinis fonas" kenkia valstybės reputacijai

71
(atnaujinta 18:23 2019.02.07)
Lingė patikino, kad prezidentė ir toliau ketina bendrauti su premjeru, tačiau reikalavimai kandidatams į ministrus mažesni nebus, bei pabrėžė, jog "asmenys, kurie sėdi ant kelių kėdžių, pradeda painiotis vaidmenyse"

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nedavė premjerui Sauliui Skverneliui jokių išankstinių pažadų dėl kandidatės į aplinkos ministro pareigas, ketvirtadienį LRT laidos "Laba diena, Lietuva" eteryje sakė prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė.

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienio rytą teigė, kad prezidentei Daliai Grybauskaitei atmetus jo teiktą kandidatę į aplinkos ministrus stipriai susvyravo jo asmeninis pasitikėjimas šalies vadove. Pasak premjero, prezidentė atmetė iš anksto suderintą kandidatūrą. Savo ruožtu Lingė teigė, kad tokio pažado, apie kurį kalba Skvernelis, būti negalėjo.

Anot Lingės, vos pateikus kandidatūrą formaliai, ji atiduodama patikrinimo procedūroms, o prezidentė turi konstitucinę pareigą įsitikinti kandidato tinkamumu eiti pareigas, o paprastai tai realizuojama per susitikimus.

"Kandidatai yra priimami, išklausomi, įsitikinama jų kompetencija ir ypatingai tai yra svarbu, kai šalies vadovė nepažįsta gerai kandidatų, jie nėra plačiai žinomi. Tai šiuo atveju prezidentė kandidatės gerai nežinojo, todėl kandidatei per pokalbį buvo pasakyta, jog sprendimas bus artimiausiu metu, o koks jis bus, kaip žinome, sužinojome vakar", — sakė Lingė.

Prezidentės patarėjo teigimu, prezidentė ir toliau ketina bendrauti su premjeru, tačiau reikalavimai kandidatams į ministrus mažesni nebus, ir pabrėžė, kad greičiausiai kandidatai į prezidentus šiuo atžvilgiu įsivėlė į rinkiminę kampaniją.

"Asmenys, kurie sėdi ant kelių kėdžių, matyt, pradeda painiotis vaidmenyse ir šioje vietoje tai gali pradėti kenkti ir valstybės stabilumui. Visas kuriamas isterinis fonas kenkia ne tik žmonių pasitikėjimui, bet ir valstybės reputacijai", — svarstė prezidentės patarėjas.

Anot patarėjo, susitikime su kandidate dalyvavo ir daugiau žmonių, kurie tikrai girdėjo, jog prezidentės žodžiai buvo tokie, kad sprendimo dėl kandidatūros reikėtų laukti artimiausiu metu.

Lingės teigimu, kandidatės reakcija parodė, kad situaciją ji priėmė brandžiai ir galbūt net brandžiau nei pats premjeras. Be to, patarėjas pabrėžė, kad jeigu visas srautas galimų kandidatų šios vyriausybės "būtų ėjęs į eterį po pat pirmos minties", tai ši vyriausybė būtų turėjusi daugiau reputacinių problemų.

Lietuvos premjeras pareiškė, kad jo pasitikėjimas Grybauskaite labai susvyravo >>

Trečiadienį Grybauskaitė atsisakė paskirti premjero į aplinkos ministro postą pasiūlytą kandidatę. Ji pareiškė, kad Gudžiūnaitė yra veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau ji neturi pakankamos patirties tam, kad vadovautų aplinkos apsaugos sektoriui.

Skvernelis prezidentės sprendimą susiejo su "noru destabilizuoti Vyriausybės darbą". Jis taip pat abejoja, ar jiems pavyks suderinti naujo ministro kandidatūrą.

71
Tegai:
Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė, Mindaugas Lingė
Dar šia tema
Prezidentės patarėjas: Skvernelio vyriausybė be moterų — ne atsitiktinumas
Skvernelis: į aplinkos ministro postą svarstomos dvi kandidatės
Lietuvos prezidentė susitiko su kandidate į aplinkos ministrės postą