Объединительный собор на Украине

Porošenko administracija atsisakė komentuoti jo žodžius apie "šaltą taiką"

66
(atnaujinta 07:53 2019.02.08)
Porošenko pareiškė, kad šaliai reikalinga "šalta taika" su Rusija, apie tai jis pareiškė Kijeve vykusio forumo "Nuo Kruty iki Briuselio. Mes einame savu keliu" metu, po to, kai paskelbė apie ketinimą iškelti savo kandidatūrą į prezidentus antrai kadencijai

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Ukrainos prezidento Petro Porošenko administracija negalėjo paaiškinti, ką reiškia jo žodžiai, kad šalis turi palaikyti "šaltą taiką" su Rusija, praneša leidinys "Ukrainskaja pravda".

Ukrainos prezidento administracijos atsakyme teigiama, kad klausimų, susijusių su jo kalba ir "šaltos taikos" sąvoka, negalima laikyti "informacijos prašymu", atitinkančiu Ukrainos įstatymo "Dėl galimybės gauti viešąją informaciją" reikalavimus.

Anksčiau Porošenko sakė, kad šaliai reikalinga "šalta taika" su Rusija, apie tai jis pareiškė Kijeve vykusio forumo "Nuo Kruty iki Briuselio. Mes einame savu keliu" metu, po to, kai paskelbė apie ketinimą iškelti savo kandidatūrą į prezidentus antrai kadencijai. Po to Maskva pažymėjo, kad Rusija nekariauja su Kijevu, o konfliktą Ukrainos viduje sukėlė valdžios institucijų politika.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, Porošenko "turėjo galimybę išsaugoti visuotinę taiką" (tiek Ukrainoje, tiek pasaulyje), jei būtų laikytasi Minsko susitarimų.

"Jis tuo nepasinaudojo. Duoti tuščius pažadus, nesilaikant ankstesnių, tai jam būdinga", — sakė Zacharova.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po 2014 metų vasario mėnesį įvykusio perversmo Ukrainoje.

JT duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Porošenko apkaltino Rusiją dėl ukrainiečių skurdo>>

Dėl situacijos Donbase Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo. Ukrainos valdžios institucijos nuolat kaltina Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada paskelbė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Maskva neigia Ukrainos kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

66
Tegai:
Kijevas, Rusija, Petro Porošenko
Dar šia tema
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
Ukrainos generalinis prokuroras apkaltintas dėl agitacijos balsuoti už Porošenko
"Porošenko aptemo protas": Zacharova pakomentavo Rusijai mestus kaltinimus