Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valdančiosios partijos lyderis paragino Grybauskaitę atsiprašyti

84
(atnaujinta 19:59 2019.02.08)
Politikas išreiškė abejones, kad respublikos vadovė apskritai patvirtins kandidatą, kuris bus kompetentingas Aplinkos ministerijai valdyti

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Klausimas dėl aplinkos ministro paskyrimo Lietuvoje bus išspręstas po to, kai respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsiprašys, pareiškė valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" lyderis Ramūnas Karbauskis "Žinių radijo" eteryje.

Jis atsisakė tikėti, kad valstybės vadovė patvirtins kandidatą, kuris bus tinkamas šiai pozicijai.

"Pasitikėjimas yra sugriautas. Jei prezidentė pasakys — "aš atsiprašau, daugiau taip nesielgsiu, kad patvirtintą kandidatą aš tikrai patvirtinsiu", tai manau, kad tas klausimas spręsis. Tačiau šitoje situacijoje, kada prezidentė sako, kad "aš nebuvau suderinusi", o tai yra netiesa... Laukiu paaiškinimo, kodėl buvo pasielgta taip, nes kandidatė buvo suderinta", — pareiškė politikas.

Anksčiau Lietuvoje kilo skandalas po to, kai Grybauskaitė atsisakė paskirti aplinkos ministre ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pasiūlytą kandidatę Irmą Gudžiūnaitę.

Ministras pirmininkas pareiškė, kad jo pasitikėjimas prezidente susvyravo ir jis nebeketina siūlyti jai kandidatų, kad jie nebūtų pažeminti.

Karbauskis pritarė Skvernalio sprendimui ir pareiškė, kad Grybauskaitė pažeidė duotą ministrui pirmininkui pažadą dėl Gudžiūnaitės paskyrimo aplinkos ministre. Jis taip pat pareiškė, kad Grybauskaitė "pasityčiojo" iš premjero, tokiu būdu tarsi parodydama, kad jis nesugeba pasirinkti tinkamų kandidatų.

Aplinkos ministerija liko be vadovo praėjusių metų pabaigoje. Anksčiau šį postą užėmė Kęstutis Navickas, tačiau Skvernelis jį atleido iš pareigų. Jis taip pat atleido kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kad būtų galima tęsti reikiamas reformas šiose srityse.

84
Tegai:
ministrai, Saulius Skvernelis, Lietuva, Dalia Grybauskaitė, Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
Lietuvos premjeras pareiškė, kad jo pasitikėjimas Grybauskaite labai susvyravo
Grybauskaitės atsisveikinimo reveransas: kas Lietuvai atnešė daugiau žalos nei naudos
Nebenorime patyčių: Lietuvos prezidentės sprendimas sukėlė skandalą
Lietuvos prezidentė atsisakė paskirti Gudžiūnaitę aplinkos ministre
Prezidentės patarėjas: Skvernelio "isterinis fonas" kenkia valstybės reputacijai