Mindaugas Puidokas, archyvinė nuotrauka

Puidokas sustabdė narystę LVŽS ir dalyvaus prezidento rinkimuose

107
(atnaujinta 11:28 2019.02.11)
Pagal Lietuvos įstatymus prezidento rinkimuose gali dalyvauti asmuo, kuriam suėjo 40 metų, Puidokui 40 metų sukaks kovo 19 dieną

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Mindaugas Puidokas paskelbė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose, praneša LRT su nuoroda į politiko spaudos konferenciją.

Be to, politikas paskelbė, jog stabdo savo narystę LVŽS.

"Sulaukęs oficialaus kvietimo ir daug asmeninių raginimų iš organizacijų, visuomenės, mokslo veikėjų ir pavienių žmonių, turėjau persvarstyti savo ketinimus", — sakė Puidokas.

Anot jo, jis nebuvo anksčiau susimąstęs apie dalyvavimą rinkimuose, tačiau tik pasakęs šeimai apie tokį savo norą, sulaukė palaikymo. Todėl Puidokas sustabdė savo narystę partijoje.

Kalbos apie tai, kad Puidokas gali tapti kandidatu į prezidentus, pradėjo sklisti praėjusią savaitę, kai buvo išplatintas viešas kreipimasis, raginantis politiką siekti šalies vadovo posto. Viešą raginimą išplatino Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinių sąjungų pirmininkė Edita Morkūnienė. Kreipimesi teigiama, kad toks siūlymas gimė neseniai, supratus, kad galimi kandidatai į prezidentus daugiau kalba nei dirba. Jį pasirašė kelios dešimtys asmenų, tarp jų verslininkai, visuomenininkai, mokytojai, daugiavaikės mamos.

Anksčiau "valstiečių" suvažiavime Puidokas sukritikavo partijos lyderio Ramūno Karbauskio siūlymus pratęsti pirmininko kadenciją bei sumažinti LVŽS pirmininko pavaduotojų skaičių. Kalbėdamas suvažiavime jis net palygino Karbauskį su Leninu. Tokį palyginimą jis panaudojo dėl LVŽS vedlio partijai rašytų laiškų. Anot Puidoko, apie svarbius partijai klausimus turėtų būti pranešama, iki suvažiavimo likus mėnesiui, o ne prieš kelias dienas išsiunčiant laiškus. Vėliau Puidokas net užsiminė apie ketinimus frakcijoje burti vidinę grupę.

STT prognozuoja: rinkimų metu balsų pirkimas ir virtualios grėsmės >>

Kovoje dėl Lietuvos prezidento posto dalyvauja ekonomistas Gitanas Nausėda, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, parlamentarė Ingrida Šimonytė ir Seimo narys Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

107
Tegai:
prezidento rinkimai, Mindaugas Puidokas
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Maldeikienė traukiasi iš prezidentinių lenktynių
Lietuvos politinio režimo pagrindas yra Rusijos baimė, sako ekspertas
Grybauskaitės atsisveikinimo reveransas: kas Lietuvai atnešė daugiau žalos nei naudos
PR saldainiai ir popieriukai, arba kas Lietuvoje veikia rinkimus