Премьер-министр Литвы Саулюс Сквернялис

Premjeras Saulius Skvernelis registravosi prezidento rinkimų kampanijai

153
(atnaujinta 17:06 2019.02.11)
Su Skverneliu kaip politinės kampanijos dalyviai registravosi dar 12 asmenų

VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį registravosi prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu, praneša Vyriausioji rinkimų komisija.

Apie savo ketinimą dalyvauti prezidento rinkimuose Skvernelis paskelbė sausį. Jo kandidatūrą kelia valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Politinės kampanijos dalyviais su Skverneliu registravosi 12 asmenų, tačiau parlamentarė Aušra Maldeikienė jau patvirtino nedalyvausianti rinkimuose, o pirmadienį apie kandidatavimą pranešęs Seimo narys Mindaugas Puidokas dar nesiregistravo politinei kampanijai.

Politinės kampanijos dalyviais taip pat registravosi europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Centro partijos lyderis Naglis Puteikis ir konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė, ekonomistas Gitanas Nausėda, filosofas Arvydas Juozaitis, Alfonsas Butė, buvęs ledo ritulio federacijos prezidentas Vitas Gudiškis, Kazimieras Juraitis bei Raimonda Daunienė.

Pagal naujausią "Vilmorus" apklausą, ketvirtadalis gyventojų kaip geriausią pretendentą mato Gitaną Nausėdą. Apytiksliai po 16 procentų apklaustųjų palaiko Saulių Skvernelį ir Ingridą Šimonytę.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Politinės kampanijos dalyviais galima registruotis iki vasario 16 dienos, kadangi tai šeštadienis, Vyriausioji rinkimų komisija dokumentus priims iki vasario 18-osios, pirmadienio.

Lietuvos Respublikos Konstitucija numato, kad kandidatas į Respublikos Prezidentus turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių jo kandidatūrą palaikančių rinkėjų parašų.

153
Tegai:
prezidento rinkimai, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Puteikis paliko LVŽS frakciją Seime
Grybauskaitė pasirūpins, kad rinkimai Lietuvoje vyktų "taip, kaip reikia"