Seimas, archyvinė nuotrauka

"Valstiečiai" ketina referendumu sumažinti Seimo narių skaičių

72
(atnaujinta 15:07 2019.02.12)
LVŽS inicijuoja referendumą, kuriuo siūlo sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Seime įregistravo nutarimą surengti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, praneša LRT.  

Nutarimu siūloma keisti Konstitucijos 55 straipsnį, numatant, kad Seimą sudarys 121, o ne 141 Tautos atstovas, išrinktas ketveriems metams, remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu. Dokumentą savo parašais be "valstiečių" parėmė ir keli "socialdarbiečių" frakcijos nariai.

Būtinybė mažinti Seimo narių skaičių argumentuojama tuo, kad Lietuvos gyventojų skaičius mažėja, o Seimo narių skaičius išlieka toks pat.

"Per visą laikotarpį nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos gyventojų skaičius mažėja ir šiuo metu siekia 2,8 milijono. Atitinkamai mažėjo ir rinkimuose galinčių dalyvauti Lietuvos piliečių skaičius, mažėja darbuotojų viešajame, švietimo ir sveikatos ar kituose sektoriuose, bet viešojo valdymo ir administravimo sektoriuose tas skaičius lieka toks pat. Seimo narių skaičius iki šiol, nors valstybė susiduria su demografiniais pokyčiais, išliko visiškai nepakitęs ― 141 Seimo narys. Manytina, kad reikšmingai sumažėjus piliečių skaičiui yra tikslingas ir Seimo narių skaičiaus mažinimas", ― teigiama Seimo nutarimo aiškinamajame rašte.

Pasak parlamentarų, Seimo narių skaičiaus sumažinimas leis taupyti biudžeto lėšas, skirtas Seimo narių ir jų padėjėjų atlyginimams bei parlamentinei veiklai.

Privalomąjį referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo siūloma vykdyti 2019 metų gegužės 26 dieną, tai yra, tą pačią dieną, kai numatomi Europos Parlamento rinkimai, galimai II prezidento rinkimų turas ir referendumas dėl dvigubos pilietybės.

Norint pakeisti Konstituciją, reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 94 Seimo nariai. Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo balsuojama du kartus su trijų mėnesių pertrauka, abu kartus "už" turi būti ne mažiau kaip du trečdaliai Seimo narių.

72
Tegai:
referendumas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), valstiečiai, Lietuva, Seimas
Dar šia tema
"Valstiečiai" rinks parašus referendumui dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengti
"Valstiečiai" išrinko savo kandidatą prezidento rinkimuose
Karbauskis atskleidė, ką "valstiečiai" iškels kaip savo kandidatą į prezidentus