JAV Senato rūmai, archyvinė nuotrauka.

Beprotiškos ir beprasmės: JAV ruošiasi taikyti naujas sankcijas Rusijai

89
(atnaujinta 10:46 2019.02.14)
JAV senatoriai-demokratai ir respublikonai trečiadienį pristatė įstatymo projektą, kuris, jei bus priimtas, sukels rimtas naujas sankcijas, kurios turės poveikį Rusijos bankininkystės ir energetikos sektoriams bei ​​Rusijos valstybės skolai

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Finansinės JAV sankcijos Rusijai gali sukelti šalies atsiejimą nuo tarptautinės tarpbankinės informacijos perdavimo sistemos ir mokėjimų atlikimo SWIFT, rašo RIA Novosti su nuoroda į Valstybės Dūmos deputatą Nikolajų Kolomeicevą.

Kremlius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

JAV senatoriai-demokratai ir respublikonai trečiadienį pristatė įstatymo projektą, kurį priėmus bus taikomos rimtos naujos sankcijos, kurios turės poveikį Rusijos bankininkystės ir energetikos sektoriams bei ​​Rusijos valstybės skolai.

Sankcijas siūloma įvesti dėl "kišimosi į rinkimus JAV", "kenkėjiškos įtakos Sirijai" ir "agresijos Ukrainoje". Amerikos senatoriai, be kita ko, pasiūlė taikyti sankcijas Rusijos Federacijos laivų statybos sektoriui, jei Rusija pažeidė laivybos laisvę Kerčės sąsiauryje. Maskva jau ne kartą atmetė šiuos kaltinimus.

"Sankcijos, susijusios su Rusijos bankų sistema, galėtų būti ir SWIFT išjungimas. Nepaisant milžiniškų išlaidų, apie kurias mums pranešė "Sberbank" ir Centrinis bankas, matome, kad norimų rezultatų nėra... Tai rodo mūsų pažeidžiamumą ir nepakankamą esamų grėsmių įvertinimą", — žurnalistams sakė Kolomeicevas.

"Mes manome, kad turime grįžti prie dviejų grandinių bankų sistemos, pakeisti Centrinio banko įstatymą, nes anksčiau ar vėliau, jei norime būti nepriklausomi, turime grįžti prie mūsų piniginio vieneto aukso vertės", — pridūrė deputatas.

Rusijos reakcija

Federacinės tarybos Tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas pavadino paskelbtas JAV senatorių sankcijas "beprotiškomis ir beprasmėmis". Jis pabrėžė, kad "amerikiečiai nori būti išskirtiniai visose srityse."

"Galų gale, 22 trilijonus siekiančią valstybės skolą ir daugelio tautų sugriautus likimus reikia kažkaip pateisinti. Ir be visiškos hegemonijos nėra kitų priemonių, kad būtų galima nuslėpti savo pralaimėjimą. Stabdyti suverenių valstybių vystymąsi ir primesti šalims-vasalams savo valią", — rašo politikas savo Facebook paskyroje.

Kosačiovas kritikavo Jungtines Valstijas, sakydamas, kad Vašingtono politika prieštarauja įstatymo tezėms. Senatorius priminė, kad tai yra šalis, kuri "kišasi į visus rinkimų procesus Rusijoje",

"atlieka kibernetinius išpuolius prieš Rusijos infrastruktūrą", "primeta Ukrainai savo valią, aiškiai matomą visose dabartinių Kijevo valdžios institucijų nesėkmingose ​​politinėse ir ekonominėse įmonėse" ir "sukėlė chaosą Sirijoje dar 2011 metais, po chaoso Irake ir Libijoje."

Savo ruožtu, Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius pažymėjo, kad planuojamos JAV sankcijos, ypač prieš Rusijos Federacijos laivų statybos sektorių, tęsia JAV kovos su Rusijos politika tradicijas ir neturi nieko bendro su incidentu Kerčės sąsiauryje.

Finansų ministras Antonas Siluanovas sakė, kad, visų pirma, įvedus sankcijas, paveiksiančias Rusijos vyriausybės skolą, nukentėtų užsieniečiai, ir pažymėjo, kad valdžios institucijos yra pasirengusios planuojamoms ribojamosioms priemonėms.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
89
Tegai:
sankcijos, Rusija, JAV
Dar šia tema
Merkel Lietuvoje: sankcijos Rusijai išliks, kol ji neįvykdys Minsko susitarimų
JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
Putinas: sankcijos prieš Rusiją tapo smūgiu Europai