Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratai (TS-LKD)

Prie konservatorių frakcijos prisijungė "valstietis"

55
(atnaujinta 11:57 2019.02.14)
Šią savaitę valdančiąją "valstiečių" frakciją paliko jau trečias narys — šį kartą Raimundas Martinėlis

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija nutarė priimti "valstiečių" atstovą Raimundą Martinėlį, praneša LRT.

"Prieš keletą minučių frakcijoje vieningai bendru sutarimu patvirtinome Martinėlio prašymą prisijungti prie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime", — žurnalistams parlamente pranešė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Pats Martinėlis, kuris nepriklauso valdančiajai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), tačiau buvo LVŽS frakcijos narys, pažymėjo, kad jo ir "valstiečių" keliai išsiskyrė dėl nesutapusių požiūrių į regionų politiką, dėl LRT klausimų.

Politikas kaip nepriklausomas kandidatas Seimo nariu išrinktas vienmandatėje Sėlos apygardoje.

Martinėliui pasitraukus iš "valstiečių" frakcijos, joje liko 51 narys, o TS-LKD gretos parlamente padidėjo iki 32 narių.

Anksčiau iš LVŽS frakcijos buvo pašalintas naujas kandidatas prezidento rinkimuose Mindaugas Puidokas. Pasak "valstiečių" vadovo Ramūno Karbauskio, Puidokas buvo pašalintas, nes "jo sprendimai prieštarauja ir partijos, ir LVŽS, ir frakcijos nuostatoms ir sprendimams".

Valdančiąją frakciją Seime paliko ir Centro partijos vadovas Naglis Puteikis. Pasak Puteikio, jam buvo nepatogu dėl to, kad priklausė valdančiajai daugumai, nors "valstiečių" pažadas sumažinti turto nelygybę nebuvo įvykdytas.

55
Tegai:
konservatoriai, valstiečiai
Dar šia tema
Puidokas sustabdė narystę LVŽS ir dalyvaus prezidento rinkimuose
Puteikis dalyvaus ne tik prezidento, bet ir mero rinkimuose
Puteikis paliko LVŽS frakciją Seime