Seimo posėdis, archyvinė nuotrauka.

Gegužę vyks privalomasis referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo

35
(atnaujinta 08:22 2019.02.15)
Referendumo metu šalies piliečiams bus siūloma pagrindiniame šalies dokumente — Konstitucijoje — įtvirtinti, kad Seimą sudaro 121, ne 141 Seimo narys, kaip kad yra nustatyta dabar

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Seimas pritarė siūlymui gegužės 12 dieną surengti privalomąjį referendumą, kuriame būtų siūloma apsispręsti dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Referendumo metu šalies piliečiams bus siūloma pagrindiniame šalies dokumente — Konstitucijoje — įtvirtinti, kad Seimą sudaro 121, ne 141 Seimo narys, kaip kad yra nustatyta dabar.

Įtvirtinta, kad šis įstatymas taikomas eiliniams ir pirmalaikiams Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, organizuojamiems po šio įstatymo įsigaliojimo.

Nutarimą surengti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo inicijavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai.

Būtinybė mažinti Seimo narių skaičių argumentuojama tuo, kad Lietuvos gyventojų skaičius mažėja, o Seimo narių skaičius išlieka toks pat.

"Per visą laikotarpį nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos gyventojų skaičius mažėja ir šiuo metu siekia 2,8 milijono. Atitinkamai mažėjo ir rinkimuose galinčių dalyvauti Lietuvos piliečių skaičius, mažėja darbuotojų viešajame, švietimo ir sveikatos ar kituose sektoriuose, bet viešojo valdymo ir administravimo sektoriuose tas skaičius lieka toks pat. Seimo narių skaičius iki šiol, nors valstybė susiduria su demografiniais pokyčiais, išliko visiškai nepakitęs ― 141 Seimo narys. Manytina, kad reikšmingai sumažėjus piliečių skaičiui yra tikslingas ir Seimo narių skaičiaus mažinimas", ― teigiama Seimo nutarimo aiškinamajame rašte.

Pasak parlamentarų, Seimo narių skaičiaus sumažinimas leis taupyti biudžeto lėšas, skirtas Seimo narių ir jų padėjėjų atlyginimams bei parlamentinei veiklai.

Lietuvos Respublikos Seimas
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos Seimas

 

35
Tegai:
Seimo nariai, referendumas
Dar šia tema
Pranckietis siūlo rengti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo
"Valstiečiai" rinks parašus referendumui dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengti