Lietuvos ir Lenkijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Karo ekspertas: Lietuva ir Lenkija sąmoningai naikina NATO

102
(atnaujinta 18:36 2019.02.19)
Panika prasideda Vilniuje ir Varšuvoje dėl to, kad Briuselis neatsižvelgia į Aljanso pakraštį, sako ekspertas Aleksandras Chrolenko

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Lietuva ir Lenkija planuoja įkurti gynybos ministrų tarybą, antradienį "Žinių radijui" sakė prezidentės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas. Pasak jo, bus pasirašyti du susitarimai tarp abiejų šalių krašto apsaugos ministrų. Vienas susijęs su keitimusi informacija apie oro stebėjimo radarus, kitas — apie tam tikrų Lietuvos ir Lenkijos brigadų bendradarbiavimą, kurį Aleksiejūnas pavadino "susigiminiavimu NATO viduje".

Lenkija-Lietuva: draugystė, laikant špygą kišenėje >>

Karo ekspertas Aleksandras Chrolenko interviu Sputnik Lietuva sakė, kad tokio Vilniaus ir Varšuvos sprendimo pagrindu tapo NATO krizė ir su ja susijęs Baltijos šalių problemų antraeiliškumas Aljanso prioritetų sąraše.

"Kaip Lietuva ir Lenkija ketina kompensuoti šią vyresniųjų partnerių dėmesio stoką? Jauni europiečiai planuoja mažiausiai kartą per metus rinktis peržiūrinėti visus gynybos klausimus — jie taip formuluoja. Tai reiškia, kad Briuselis negali apimti visų gynybos klausimų. Aljanso pakraštys yra beglobis kariniu atžvilgiu. Briuselis neveikia, ir, greičiausiai, Lietuvoje ir Lenkijoje dėl to prasideda panika... Tai ne kas kitas, kaip didelio bloko skaidymas į mažas sąjungas. Tiesą sakant, Lietuva ir Lenkija imasi priemonių sąmoningai naikinti NATO bloką... Istorija jau seniai nuteisė šį karinį bloką, tačiau mums teko pamatyti konkrečius neabejotinus jo skilimo požymius", — pažymėjo ekspertas.

Be to, prezidentės patarėjas interviu metu atkreipė dėmesį į tai, kad tokie susitarimai leis dar glaudžiau bendradarbiauti abiejų šalių brigadoms, siekiant apginti vadinamąjį Suvalkų koridorių.

Suvalkų koridoriumi vadinamas apytiksliai 100 kilometrų pločio Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožas, kuris iš Vakarų ribojasi su Rusijos Karaliaučiaus kraštu, o iš Rytų — su Baltarusija.

102
Tegai:
gynyba, NATO, Lenkija, Lietuva
Dar šia tema
Prekyba atnaujinta: iš Lietuvos į Lenkiją atvežta beveik du šimtai kiaulių
Lenkija stiprina pasienio su Kaliningrado sritimi apsaugą
Kasperavičius: Lietuva taps Rusijos Federacijos "taikiniu", jei grasins Maskvai