Dalia Grybauskaitė lankosi Lenkijoje, nuotrauka iš įvykio vietos

Grybauskaitė ragina dislokuoti "Fort Trump" arčiau Lietuvos

104
(atnaujinta 17:51 2019.02.21)
Grybauskaitė patvirtino, jog Lietuvai svarbu, kad ši bazė būtų įsteigta Lenkijos Rytuose, arčiau Lietuvos

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino dislokuoti Lenkijoje JAV karinę bazę kuo arčiau Lietuvos teritorijos, praneša RIA Novosti.

"Amerikos karių buvimas regione yra abiejų mūsų šalių interesas. Lietuvai labai svarbu, kad tai (bazės vieta Lenkijoje) būtų arčiau Rytų, arčiau Lietuvos", — spaudos konferencijoje Varšuvoje sakė Grybauskaitė.

Pasiūlymą sukurti Lenkijoje nuolatinę karinę bazę "Fort Trump" pateikė Lenkijos prezidentas Andžejus Duda po derybų su JAV lyderiu Donaldu Trampu. Pats Trampas tada pareiškė, kad JAV kol kas svarsto šią idėją, tačiau Varšuva teigė, kad yra pasirengusi mokėti už ją "milijardų milijardus dolerių".

"Fort Trump"

Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karinį pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Dėl to buvo priimta staigaus Lenkijos kariuomenės didinimo programa, Lenkijoje dislokuoti NATO tarptautinis batalionas ir JAV kariuomenės tankų ir šarvuočių padalinys. Lenkija oficialiai pasiūlė skirti iki dviejų milijardų JAV dolerių už amerikiečių padalinių dislokaciją jos teritorijoje.

Komentuodamas Varšuvos planus dislokuoti savo teritorijoje JAV karinę bazę, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad tai nestiprina regioninio saugumo ir gali priversti Maskvą imtis atsakomųjų priemonių.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Rusija neturi planų pulti, bet tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

104
Tegai:
Dalia Grybauskaitė, Lietuva, Lenkija, Fort Trump
Dar šia tema
Lenkija planuoja įsteigti "Fort Trump" šalies Rytuose
Lenkijos premjeras kritikuoja savo tėvą už norą bendradarbiauti su Rusija
Lenkija paragino Vakarus susivienyti prieš Rusiją
Rusijos Valstybės Dūma pavadino Lenkijos poziciją destruktyvia
Baltarusija mano, kad JAV bazės dislokavimas Lenkijoje yra grėsmės šaltinis