Rinkimai, archyvinė nuotrauka

Savivaldybių rinkimų tvarką prižiūrės daugiau nei 7 tūkst. stebėtojų

24
(atnaujinta 16:30 2019.02.28)
Trečiadienį buvo paskutinė diena savivaldybių tarybų rinkimų stebėtojams užregistruoti

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, užregistruoti 7 159 stebėtojai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Rinkimų stebėtojai atsakingi už įstatymų ir kitų teisės aktų laikymąsi balsavimo metu, tikslaus rinkimų komisijų darbo užtikrinimą, galimų rinkimų pažeidimų fiksavimą ir apie juos informavimą į rinkimų stebėtojus delegavusias partijas, komitetus ar asmenis.

Rinkimų stebėtojais registruojami tik tie asmenys, kurie atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus.

Išankstiniai rinkimai vyksta vasario 27 — kovo 1 dienomis. Kaip praneša Vyriausioji rinkimų komosija, šiandienos 09:00, įskaitant ir vakar dieną, duomenimis, komisijos informacinėje sistemoje balsavo 34 921 rinkėjas. Tai sudaro 1,42% visų sąrašuose įrašytų rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną. 60 Lietuvos savivaldybių gyventojai rinks jų tarybų narius ir miestų merus. Vietos politikai varžysis dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų 60 — merų. 

Iš viso rinkimuose dalyvauja 13 tūkst. 662 kandidatai, iš jų dėl mero posto varžosi 410. Prieš ketverius metus savivaldos rinkimuose galėjo dalyvauti kiek daugiau negu 2,5 mln. rinkėjų.

24
Tegai:
savivaldybė, rinkimai
Temos:
Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (35)
Dar šia tema
Žinau, kad meluojat…
Grybauskaitė sudalyvavo išankstiniuose savivaldos rinkimuose
Yra už ką pakovoti: kiek gauna Lietuvos merai