Rinkimai

Dėl Vilniaus mero posto antrajame ture susirungs Šimašius ir Zuokas

128
(atnaujinta 08:19 2019.03.04)
Praėjus savivaldos rinkimų pirmajam turui, paaiškėjo, kad Vilniuje reikalingas pakartotinis balsavimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vilniaus mero rinkimų antrajame ture susitiks dabartinis ir buvęs sostinės vadovai — Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pateikti balsavimo rezultatai.

Artūras Zuokas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

VRK duomenimis, suskaičiavus duomenis iš visų apylinkių (151), Šimašius gavo 37,3 procentų balsų, o Zuokas — 22,7 procento.

Sostinei Zuokas vadovavo tris kadencijas: 2000–2003, 2003–2007 ir 2011–2015 metais. Šiuo metu jis eina Lietuvos laisvės sąjungos pirmininko ir Vilniaus tarybos nario pareigas. Per praėjusius rinkimus jis pralaimėjo dabartiniam merui Remigijui Šimašiui.

Šimašiaus rinkimų komitetas "Šimašiaus komanda "Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės"" pirmauja ir pagal gaunamų mandatų savivaldybės taryboje skaičių: jiems gali atitekti 17 mandatų ir 51 vieta savivaldybės taryboje.

Lietuvos savivaldybių ir merų rinkimai 2019 >>

Zuoko ir vilniečių koalicija "Laimingas Vilnius" gavo dešimt savivaldybės tarybos narių mandatų. Trečiąją vietą užima "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" su devyniais mandatais, ketvirtąją — Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija "Krikščioniškų šeimų sąjunga" su šešiais mandatais. Darbo partija iškovojo penkis mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga — tris.

128
Tegai:
Artūras Zuokas, Remigijus Šimašius, Vilnius, Lietuva
Temos:
Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (35)
Dar šia tema
Yra už ką pakovoti: kiek gauna Lietuvos merai
VTEK: Šimašius neteisėtai platino vaizdo įrašus asmeninėje paskyroje
VRK pastebėjo, kaip gyventojų skaičiaus mažėjimas veikia rinkimus
Sustok akimirka žavinga... iki II rinkimų turo
"Aš balsavau": lietuviai internete dalinasi nuotraukomis iš rinkimų