Klaipėdos jūrų uostas, archyvinė nuotrauka

Komitetas "Titov ir teisingumas" Klaipėdos miesto taryboje gavo du mandatus

119
(atnaujinta 17:50 2019.03.04)
Viačeslavo Titovo sukurtas judėjimas dabar bus vienintelė politinė jėga mieste, atstovaujanti rusakalbių gyventojų interesams

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Komitetas "Titov ir teisingumas" Klaipėdos miesto savivaldybėje gavo du mandatus. Apie tai Facebook pranešė buvęs miesto tarybos deputatas, partijos "Lietuvos rusų sąjunga" vietos skyriaus vadovas Viačeslavas Titovas.

Remiantis preliminariais savivaldybių rinkimų duomenimis, judėjimas įgijo 5,79 proc. balsų ir užėmė šeštąją vietą. Pats Titovas nesurinko pakankamai balsų, kad galėtų tęsti kovą dėl Klaipėdos mero posto.

"Mes visi puikiai padirbėjome, dėkojame tiems, kas padėjo rinkti parašus, kas suteikė finansinę paramą komitetui, nerimavo dėl mūsų ir visų tų, kurie atvyko į rinkimus ir išreiškė pasitikėjimą mumis balsuodami už mūsų komitetą "Titov ir teisingumas" ir kandidatą į merus Viačeslavą Titovą", — rašė jis.

Politikas priminė, kad "Titov ir teisingumas" dabar yra vienintelė politinė jėga mieste, atstovaujanti rusakalbiams gyventojams. Jis apgailestauja, kad likusiems nepavyko įveikti 4% ribos.

Partija "Rusijos aljansas" surinko 3,83 proc. balsų, o rusakalbių Klaipėdos komitetas — dar mažiau — 2,06 proc.

VRK pastatas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Devynios partijos ir komitetai taip pat nesulaukė reikiamos rinkėjų paramos. Kartu su Titovo judėjimu į miesto tarybą pateko "Vytautas Grubliauskas ir komanda", "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga", "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai", "Liberalų judėjimas" ir Lietuvos centro partija.

VRK teigimu, dabartinis meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos uosto direktorius Arvydas Vaitkus antrajame etape kovos dėl Klaipėdos mero posto.

Titovas atsisakė deputato mandato lapkritį tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose. Pasak jo, jis pasiryžo šiam žingsniui, kad miesto tarybos nariai neturėtų teisinio pagrindo apkaltos procesui užbaigti. Šiuo metu Titovui uždrausta išvykti iš Lietuvos. Deputatas pažymėjo, jog jis ir jo rinkėjai nesutinka su tuo, kad jis tariamai pažeidė priesaiką.

Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

Lietuvos savivaldybių rinkimai vyko kovo 3 dieną. Pagal naujausius duomenis, rinkėjų aktyvumas buvo 47,8 proc.

119
Tegai:
gyventojai, Viačeslavas Titovas
Dar šia tema
VRK kviečia lietuvius sudalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose
VRK teiks informaciją rinkėjams telefono numeriu 1855
VRK pastebėjo, kaip gyventojų skaičiaus mažėjimas veikia rinkimus