Kompiuterio ekranas, archyvinė nuotrauka

Rusija užregistravo tris milijonus JAV kibernetinių išpuolių

76
(atnaujinta 09:41 2019.03.05)
"The Washington Post" ir "NBC" pranešė, kad JAV ginkluotųjų pajėgų kibernetikos vadovybė per 2018 metų tarpinius rinkimus "atjungė" Rusiją nuo tinklo

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Prieš keletą dienų Rusija užregistravo tris milijonus kibernetinių išpuolių prieš savo IP adresus iš JAV, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos ambasadorių Vašingtone Anatolijų Antonovą.

"Niekas apie tai nežino, bet tai yra realybė. Ar šiandien turėčiau pasakyti, kad JAV kišasi į Rusijos Federacijos vidaus reikalus?" — sakė jis, kalbėdamas Stimsono centre.

Antonovas pridūrė, kad ketina aptarti šį klausimą su kolegomis iš Amerikos.

Praėjusią savaitę Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas panašiai kalbėjo apie "daugybę kibernetinių atakų" iš JAV. Taip jis pakomentavo Amerikos žiniasklaidos paskelbimą apie Sankt Peterburgo interneto tyrimų agentūros prieigos prie interneto blokavimą.

Anksčiau "The Washington Post" ir "NBC" pranešė, kad JAV ginkluotųjų pajėgų kibernetikos vadovybė per 2018 metų tarpinius rinkimus "atjungė" Rusiją nuo tinklo.

Pasak laikraščių šaltinių, tai buvo pirmosios prieš Rusiją nukreiptos kibernetinės kampanijos dalis, kuria siekiama užkirsti kelią tariamiems bandymams įsikišti į balsavimo procesą.

Anot kanalo, Donaldas Trampas "asmeniškai pritarė" šiam kibernetiniam išpuoliui, kuris traktuojamas kaip "agresyviausi šiuo metu žinomi administracijos veiksmai kovojant su Rusijos kišimusi".

"Rusijos kišimosi" byla

JAV jau ne kartą buvo apkaltinta kišimusi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus. Šią bylą nagrinėja specialusis prokuroras Robertas Miuleris, taip pat abu Kongreso rūmai.

Kaltinimus dėl kišimosi ir Donaldo Trampo ryšių su Maskva neigia ir Baltieji rūmai, ir Kremlius. Rusija juos vadina nepagrįstais, o Trampas — "raganų medžiokle".

76
Tegai:
rinkimai, Rusija, Washington Post, NBC
Dar šia tema
JAV kibernetinių reikalų koordinatorius atvyks į Lietuvą
Trampas nepripažįsta kibernetinių atakų poveikio rinkimų rezultatams
Europolas: gali įvykti antra kibernetinių atakų banga
CERT apdorojo 54,4 tūkst kibernetinių incidentų
Paviešinti Lietuvoje vykstančių kibernetinių pratybų kadrai
Amsterdame aptariamas bendrų ES kibernetinių pajėgų kūrimas