Viačeslavas Titovas, archyvinė nuotrauka

Titovas atskleidė, kaip jo pergalė šokiravo Klaipėdos politikus

266
(atnaujinta 17:14 2019.03.05)
Pasak buvusio tarybos nario, vietos prokuratūra nuolat bandė parodyti jį kaip nusikaltėlį, o rinkėjai, priešingai, parodė pasitikėjimą

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Viačeslavas Titovas, buvęs miesto tarybos narys, "Lietuvos rusų sąjungos" vietos filialo pirmininkas, laiko viešojo komiteto "Titov ir teisingumas" mandatus Klaipėdos miesto savivaldybėje didžiule politine pergale.

Taip jis teigė interviu Sputnik Lietuva.

Buvęs deputatas mano, kad pergalė savivaldybių rinkimuose yra labai svarbi, atsižvelgiant į skandalą, susijusį su jo pareiškimais apie "miško brolių" vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir po įvykusios apkaltos procedūros.

"Prokuratūra bando padaryti iš manęs nusikaltėlį. Neva, niekas manęs nepalaiko, bet žmonės atėjo į rinkimus, ir tai yra aukščiausias teismas, kuris gali būti. Balsavo, išreiškė pasitikėjimą, parodė, kad aš iš tiesų esu vertas ginti jų interesus miesto taryboje. Ir mes gavome du įgaliojimus — du kartus daugiau nei per paskutinius rinkimus", — sakė Titovas.

Politikas pažymėjo, kad jo komiteto atstovai dabar yra tarp tų, kurie priims sprendimus Klaipėdos miesto taryboje, todėl vietos liberalus ir konservatorius ištiko "didžiulis šokas".

"Žinoma, mes dirbsime opozicijoje. Valdančioji dauguma jau pasisakė. Vytautas Grubliauskas (dabartinis Klaipėdos meras, lyderis po pirmojo rinkimų turo — Sputnik) sakė, kad jis jokiu būdu nesiims derybų su manimi, su mūsų atstovais, taigi, jis iš karto išbraukė dalį miesto gyventojų, su kuriais jis nepasirengęs diskutuoti", — sakė Titovas.

Politikas pabrėžė, kad pagrindinis komiteto tikslas — pakeisti pastaraisiais metais vykusią miesto valdymo strategiją. Pasak jo, tokios priemonės reikalingos, kad "pagerėtų Klaipėdos gyventojų gyvenimas".

Vilniaus miesto savivaldybė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Titovas taip pat sakė, kad jo komitetas stengsis padidinti darbo vietų skaičių, nors esant opozicijoje bus sunku tai padaryti.

Anksčiau Titovas Facebook pranešė, kad komitetas "Titov ir teisingumas" gavo du mandatus, nes, remiantis preliminariais savivaldybių rinkimų rezultatais, judėjimas gavo 5,79 proc. balsų ir užėmė šeštą vietą.

Pats Titovas negavo pakankamai balsų, kad galėtų tęsti kovą dėl Klaipėdos mero posto.

Politikas priminė, kad dabar "Titov ir teisingumas" yra vienintelė politinė jėga mieste, atstovaujanti rusakalbiams gyventojams.

Titovas atsisakė Klaipėdos miesto tarybos nario mandato, nes siekė dalyvauti rinkimuose kartu su savo judėjimu. Anksčiau prieš jį buvo pradėta apkaltos procedūra po to, kai jis pasisakė prieš "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimą mieste.

Lietuvoje "partizanai" laikomi "nacionaliniais herojais", tačiau Titovas priminė, kad karo metais Ramanauskas galėjo dalyvauti civilių gyventojų žudynėse. Jis parėmė savo žodžius sovietinio teismo sprendimo kopija.

Rusakalbiai Baltijos šalių politikai: asimiliacija ar integracija >>

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad Titovas pažeidė priesaiką. Ir jis, ir jo bendražygiai kategoriškai neigė šį sprendimą.

Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

266
Tegai:
savivaldos rinkimai, Klaipėda, Viačeslavas Titovas
Dar šia tema
Paaiškėjo Lietuvos savivaldos rinkimų išankstiniai rezultatai
Komitetas "Titov ir teisingumas" Klaipėdos miesto taryboje gavo du mandatus
Sirija

Istorikas: Rusija trukdo JAV "gaudyti žuvis drumstame vandenyje" Artimuosiuose Rytuose

(atnaujinta 21:00 2020.06.05)
Amerika bando su koalicijos pagalba destabilizuoti padėtį regione, mano istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Amerikos strategija — destabilizuoti Rytų kraštų režimus, o Rusija tam trukdo, interviu Sputnik radijui pasakė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Karo-politinių tyrimų centro direktorius, istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas.

Rusija turėtų "pasitraukti iš Artimųjų Rytų", nes ji ten atlieka "destruktyvų vaidmenį", pareiškė JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Deividas Šenkeris (David Schenker), praneša RIA Novosti.

Rusijos politikai pažymėjo, kad destruktyvų vaidmenį regione atlieka pirmiausia pačios Jungtinės Valstijos, kurios tęsia kišimosi politiką, o Rusija padeda Sirijai kovoti su terorizmu ir yra ten legaliai.

Istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberezkinas pažymėjo, kad "tai tokia reikšminga Valstybės departamento atstovo pastaba, kuri rodo, kad ilgalaikė Amerikos strategija — destabilizuoti Artimųjų ir Vidurio Rytų režimus, paversti juos verdančiu puodu, kai galima gaudyti žuvis drumstame vandenyje, kai stabilūs režimai gali sau leisti, kaip [Libijos vadovas Muamaras] Kadafis, nepaklusti Vašingtonui. Regiono destabilizacija Valstybės departamento požiūriu, žinoma, yra ilgalaikis prioritetas, ir tam trukdo Rusija".

Anot Podberezkino, Rytuose yra plati koalicija, palaikanti JAV interesus.

"Noriu pasakyti, kad JAV neveikia atskirai, joms pavyko suorganizuoti gana plačią koaliciją, į kurią įeina šalys — NATO narės, bet ir nemažai Artimųjų Rytų valstybių ir režimų, kurie palaiko JAV politiką, ir koalicijoje yra apie 60 valstybių. Kartu su JAV ji bus suinteresuota destabilizuoti padėtį tokiu būdu, kad tai joms būtų naudinga. Ir Rusija šiame procese joms labai trukdo, nes be Rusijos, kaip paaiškėja, padėtis ir Irake, ir Afganistane, ir Sirijoje, ir Jemene nelabai sprendžiama", — teigė istorijos mokslų daktaras.
Tegai:
Rusija, JAV, Artimieji Rytai
Dar šia tema
Trampas: JAV siekia nutraukti konfliktus Artimuosiuose Rytuose
Rusijos URM papasakojo, kam JAV reikalingas nestabilumas Artimuosiuose Rytuose
Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

Landsbergis apie VTEK sprendimą: klausimas dėl Skvernelio atsakomybės lieka neatsakytas

(atnaujinta 19:45 2020.06.05)
Landsbergis atkreipė dėmesį, kad pastebimas itin pavojingas valstybei valdančiųjų bandymas daryti poveikį atsakingoms tarnyboms ir institucijoms

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą nutraukti tyrimą dėl Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, konstatavo, kad klausimas dėl jo atsakomybės vis dar lieka neatsakytas.

Pasak konservatoriaus, valstybėje klostosi pavojinga situacija, kai tiriamasis, įtakingas valstybės vadovas, sprendimo priėmimo rytą viešai darė poveikį VTEK nariams.

"Ar premjeras įsiskaitė į VTEK pranešimą? Man pačiam buvo keista skaityti ir suprasti, kad jis nėra išteisintas. Tyrimas buvo nutrauktas, nes pritrūko duomenų. Paprastai tokiais atvejais, jei nėra duomenų, kaltinamasis yra išteisinamas. Juo labiau, komisija pasakė, kad tyrimą gali pradėti iš naujo. Premjeras, ūkiškai tariant, liko pakabintas", — sakė TS-LKD pirmininkas "Žinių radijo" laidoje "Opozicija".

Jis taip pat pareiškė, kad premjeras turėtų atlyginti žalą dėl spaudimo VTEK, kai prieš tyrimą viešai pareiškė, kad nepasitiki dviem komisijos nariais. Demokratinėje valstybėje tai nėra priimtina, teigė Landsbergis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį paskelbė nutraukianti tyrimą dėl galimo premjero viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimo dėl Upės gatvės, kurioje jis gyvena, asfaltavimo.

VTEK konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant 300 tūkst. eurų Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei, ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
VTEK nutraukė tyrimą prieš Skvernelį
Gydytojas apsauginiame kostiume

Tyrimas: COVID-19 dažniau užsikrečia medikės moterys, bet dauguma mirusiųjų vyrai

(atnaujinta 16:01 2020.06.06)
Nuo pandemijos pradžios iki gegužės 8 dienos medicininėje literatūroje aprašyti 152 888 medikų užsikrėtimo atvejai ir 1413 medicinos darbuotojų mirčių

VILNIUS, birželio 6 – Sputnik. Vilniaus universiteto profesorius ir Santaros klinikų šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius savo paskyroje Facebook pristatė neseniai atliktą gydytojų užsikrėtimo COVID-19 infekcija statistiką. 

Rotušės aikštė Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Tyrėjų komandos iš keliolikos šalių atlikta analizė apima laikotarpį nuo pandemijos pradžios iki 2020 gegužės 8 dienos. Per šį laikotarpį medicininėje literatūroje aprašyti 152 888 medikų užsikrėtimo atvejai ir 1413 medicinos darbuotojų mirčių. 

Kasiulevičius pažymi, kad kadangi trūksta tam tikrų duomenų apie visus šia infekcija užsikrėtusius medikus, analizuota tik apie 20 procentų šios informacijos, tačiau ji irgi pakankamai aiškiai atskleidžia situacijos rimtumą. 

Tyrimas rodo, kad COVID-19 infekcija dažniau užsikrečia medikės moterys (71 proc.). Tikėtina, kad tai yra todėl, kad sveikatos apsaugos sistemoje moterų daugiausia, pvz. slaugytojos sudaro absoliučią daugumą. 

Nors užsikrėtusių daugiausia moterų medikių, tačiau 70 procentų mirusių dėl COVID-19 yra medikai vyrai, daugiausia gydytojai, rašo Santaros klinikų šeimos gydytojas. 

"Medikų mirtys apima įvairaus amžiaus kategorijas. Jauniausia mirtis - 18 metų medicinos studento. Bet didžiausias procentas mirusių medikų virš 50 metų, ypač virš 70. Tuo tarpu 50-59 metų amžiaus grupėje pasaulyje dėl COVID-19 mirusių medikų buvo daugiausia", - rašo Kasiulevičius.

Gegužės 8 dienos duomenimis Europoje buvo aprašyti 119 628 medikų užsikrėtimų atvejai ir 712 mirčių. Pasak gydytojo, šiandien situacija Europoje stabilizavosi ir infekcija pasislinko į Amerikos žemyną.

Šeštadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyta 1705 COVID-19 atvejai. Pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1321. Nuo koronaviruso mirė 71 asmuo.

Karantinas Lietuvoje galioja iki birželio 16 dienos. Vyriausybė svarsto galimybę atšaukti šį režimą, tačiau įteisinti ekstremaliosios situacijos teisinę tvarką.

Tegai:
COVID-19, tyrimas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT generalinis sekretorius paragino visiems užtikrinti vakcinos nuo COVID-19 prieinamumą
Maskvoje taikomas eksperimentinis COVID-19 gydymo metodas
Ištyrus COVID-19 protrūkį, Marijampolės ligoninės direktorė atleista iš darbo