Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

Rukloje savo karius aplankė Nyderlandų ministrai

61
(atnaujinta 17:33 2019.03.07)
Rukloje dislokuotam Vokietijos vadovaujam NATO pajėgų batalionui Nyderlandai yra skyrę apie 250 karių

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Į Lietuvą Nyderlandų ministrai atvyko aplankyti Rukloje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų batalione (eFP) tarnaujančių olandų karių, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Per pusryčius ministrai ir viceministras aptarė regiono saugumo, dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus, olandų karių tarnybos sąlygas Lietuvoje.  

Nyderlandų gynybos ministrė pasidžiaugė ypač puikiai vykstančiu bendradarbiavimu su Lietuva vystant Europos Sąjungos nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (angl. PESCO) projektus — tiek karinio mobilumo, tiek kuriant ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas.

Kovo 6 dieną į Lietuvą atskridę Nyderlandų ministrai susitiko su Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas", į kurią yra integruota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupė, vadu pulkininku Mindaugu Steponavičiumi, grupės vadovybe, olandų kariais.

Rukloje dislokuotam Vokietijos vadovaujam NATO pajėgų batalionui Nyderlandai yra skyrę apie 250 karių. Kartu olandų karai į Lietuvą atsigabeno ir įvairios karinės ginkluotės ir įrangos — karinės technikos: pėstininkų kovos mašinų CV 90, žvalgybos transporto priemonių "Fennek", transporto priemonių "Boxer", šarvuotų remonto evakavimo mašinų.

Būdami Lietuvoje Nyderlandų kariai užmezgė glaudžius santykius su Švenčionių rajono savivaldybe ir bendruomene, rengia įvairias socialines akcijas, susitikimus.

Nyderlandų Karalystė taip pat savo karių yra skyrusi ir Vilniuje veikiančiam NATO pajėgų integravimo vienetui, kuris yra atsakingas už Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų pajėgų pratybų organizavimą ir ryšio tarp jų ir NATO operacinių vadaviečių palaikymą. Nyderlandų kariai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

61
Tegai:
Nyderlandai, NATO, Rukla
Dar šia tema
Lietuvos kariai surengė pratybas, skirtas Ignalinos AE gynybai
Dėl galimo šnipinėjimo Belgijos kariai Baltijos šalyse neteks išmaniųjų telefonų
Karo ekspertas: NATO kariai nėra pasirengę susidurti su Rusijos žiema
KAM papasakojo apie ataką prieš bazę Malyje, kur tarnauja ir Lietuvos kariai