Lietuvos ir Latvijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Saulius Skvernelis susitiko su į Lietuvą atvykusiu Latvijos premjeru

55
(atnaujinta 12:37 2019.03.08)
Skvernelis pabrėžė strateginę ryšių su Latvija svarbą Lietuvai, pasidžiaugė puikiu dvišaliu bendradarbiavimu

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su pirmojo vizito į Lietuvą atvykusiu Latvijos premjeru Arturu Krišjaniu Kariniu ir aptarė dvišalio, regioninio bendradarbiavimo, energetinio saugumo ir kitus aktualius klausimus, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Skvernelis pabrėžė strateginę ryšių su Latvija svarbą Lietuvai, pasidžiaugė puikiu dvišaliu bendradarbiavimu. Latvija yra viena pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių.

Pasak Vyriausybės vadovo, Lietuva ir Latvija yra bendramintės daugeliu užsienio politikos klausimų, tokių kaip Ukrainos teritorinis vientisumas ir suverenumas, NATO svarba mūsų regiono saugumui, Rytų partnerystė, Europos Sąjungos ateitis, "Brexit". Susitikimo metu pabrėžta, kad itin svarbu drauge dirbti plėtojant regioninę saugumo architektūrą, įgyvendinti NATO sprendimus.

Pasak Lietuvos premjero, glaudūs Lietuvos ir Latvijos dvišaliai santykiai ypač svarbūs stiprinant mūsų energetinį saugumą, vystant bendrus energetikos ir transporto infrastruktūros projektus. "Rail Baltica" ir elektros tinklų sinchronizacija, anot premjero, išlieka bendras prioritetas. Ministras pirmininkas teigė, kad tikime bendros Baltijos šalių elektros ir dujų rinkos nauda.

Per susitikimą su Kariniu Vyriausybės vadovas taip pat aptarė Astravo AE klausimą.

Lietuvos pozicija nesikeičia — Astravo AE neturi pradėti funkcionuoti, Lietuva nepirks elektros energijos iš nesaugių elektrinių. Todėl Lietuva pateikė pasiūlymą Baltarusijai dėl Astravo AE konversijos į dujų elektrinę.

Susitikimo metu pasiūlyta atgaivinti bendrus Lietuvos ir Latvijos vyriausybių posėdžius. Tokį posėdį Lietuva yra pasirengusi suorganizuoti dar šiemet. Išreikšta viltis randant bendrą sprendimą su Latvija dėl Jūros sienos sutarties ratifikavimo. Naujai suformuotai Latvijos Vyriausybei ir jos vadovui premjeras palinkėjo kuo geriausios kloties.

55
Tegai:
Lietuva, Latvija, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Skvernelis, tapęs prezidentu, nekeis strateginės santykių su Rusija krypties
Skvernelis: Baltijos šalys — Europos Sąjungos sėkmės faktorius
Karbauskis atskleidė, kodėl Skvernelis būtų geriausias prezidentas Lietuvai