Balistinė raketa, archyvinė nuotrauka

NATO rengiasi reaguoti į prie Aljanso sienų dislokuojamas Rusijos raketas

105
(atnaujinta 13:54 2019.03.08)
Stoltenbergas dar kartą apkaltino Rusiją pažeidus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį, ragindamas Maskvą grįžti prie šios sutarties sąlygų

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad Aljansas atsakys į raketų, galinčių pernešti Rusijos branduolines galvutes, dislokavimą prie bloko šalių sienų, praneša RIA Novosti.

"Galiu pasakyti, kad bus gerai koordinuotas atsakas", — sakė generalinis sekretorius, kalbėdamas Varšuvoje.

Kalbą transliavo NATO visuomenės informavimo tarnyba. Be to, Stoltenbergas dar kartą apkaltino Rusiją pažeidus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį, ragindamas Maskvą grįžti prie šios sutarties sąlygų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą, kuriuo pristabdomas įsipareigojimų vykdymas pagal Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF) su JAV.

Rusijos URM pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF) buvo pasirašyta 1987 metais TSRS ir JAV vadovų Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė mažinti visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų kiekį.

Praėjusį spalį JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV ketina pasitraukti iš susitarimo dėl neva Maskvos daromų "pažeidimų". Visų pirma Vašingtonas paprašė Rusijos atsisakyti raketų 9M729, kurios, jo nuomone, neatitinka susitarimo nuostatų, ir sunaikinti jas.

Rusijos gynybos ministerija pristatė raketos, neva pažeidžiančios INF sutartį, charakteristikas, jos skrydžio nuotolis siekia 480 kilometrų. Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas JAV reikalavimą pavadino nepriimtinu.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad laikosi visų sutarties sąlygų, o Jungtinės Valstijos naudojasi išgalvotu pretekstu, kad pateiktų nepagrįstus kaltinimus Maskvai.

Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas Iskander
© Sputnik /
Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas "Iskander"
105
Tegai:
Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, Rusija, Jensas Stoltenbergas
Dar šia tema
Vokietijos URM: Sutarties dėl raketų likvidavimo likimas priklauso tik nuo Rusijos
Lietuva pasmerkė tai, kad Rusija "nesilaiko" raketų likvidavimo sutarties
Raketų ataka prieš tanką T-34 Jemene — video
Kremlius pakomentavo TV laidą apie galimus Rusijos raketų taikinius Amerikoje