Aplinkos ministerija, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kada bus pasiūlytas kandidatas į Lietuvos aplinkos ministro postą

34
(atnaujinta 11:25 2019.03.11)
Anksčiau vyriausybės vadovas atsisakė teikti šalies prezidentei naujus kandidatus po to, kai Dalia Grybauskaitė atsisakė paskirti Irmą Gudžiūnaitę į aplinkos ministrės postą

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažadėjo pasiūlyti kandidatą į aplinkos ministrą po savivaldybių rinkimų.

"Verta palaukti, kol pasibaigs savivaldybių rinkimai, tarp rinkimų bus ilga pertrauka, bet kuriuo atveju, bandysiu dar kartą pateikti kandidatūrą", — sekmadienį žurnalistams sakė vyriausybės vadovas.

Aplinkos ministerija liko be vadovo praėjusių metų pabaigoje, po to, kai Skvernelis nusprendė atleisti Kęstutį Navicką. Pasak premjero, tai buvo būtina, kad įvyktų reformos šioje srityje.

Vasario mėnesį Vyriausybės vadovas pasiūlė Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei kandidatę Irmą Gudžiūnaitę, kuri eina teisingumo viceministrės pareigas. Grybauskaitė atsisakė skirti Irmą Gudžiūnaitę į aplinkos minisrės pareigas dėl to, kad ji neva neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.

Po to kilo nesutarimų tarp prezidentės ir premjero. Skvernelis sakė, kad jo pasitikėjimas šalies lydere labai susvyravo ir jis neketina daugiau siūlyti kandidatų, kad jie nebūtų pažeminti.

Savo ruožtu valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos lyderis Ramūnas Karbauskis pritarė ministro pirmininko sprendimui ir pareiškė, kad Grybauskaitė neįvykdė pažado dėl ministrės kandidatūros. Tačiau prezidento patarėjas Mindaugas Lingė neigė šį teiginį, sakydamas, kad valstybės vadovės žodžiai galėjo būti neteisingai interpretuoti.

Šiuo metu aplinkos ministro pareigas laikinai eina Energetikos ministerijos vadovas Žygimantas Vaičiūnas.

Antrasis savivaldybių rinkimų turas Lietuvoje vyks kovo 17 dieną.

34
Tegai:
Dalia Grybauskaitė, Vyriausybė
Dar šia tema
Žiniasklaida įvardijo galimą kandidatą į Lietuvos aplinkos ministro postą
Skvernelis: į aplinkos ministro postą svarstomos dvi kandidatės
Lietuvos prezidentė susitiko su kandidate į aplinkos ministrės postą
Lietuvos prezidentė atsisakė paskirti Gudžiūnaitę aplinkos ministre