Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, archyvinė nuotrauka

Šventinėje Kovo 11-osios eisenoje plevėsavo ir Lenkijos bei Ukrainos vėliavos

30
(atnaujinta 16:34 2019.03.11)
Kovo 11-osios minėjime dalyvauja ir kitų tautybių atstovai — šalia Lietuvos trispalvių plevėsuoja kitų Baltijos valstybių bei Lenkijos ir Ukrainos vėliavos

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną vilniečiai bei miesto svečiai kartu su Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestru nešė 400 metrų ilgio trispalvę vėliavą, praneša LRT.

Kovo 11-osios minėjime dalyvauja ir kitų tautybių atstovai — šalia Lietuvos trispalvių plevėsuoja kitų Baltijos valstybių bei Lenkijos ir Ukrainos vėliavos.

Pirmą kartą šventėje dalyvaujantis ukrainiečių tautybės vilnietis priduria, kad nors jo tautybė kita, Lietuvą jis myli ir jaučiasi patriotas, o Kovo 11-ąją vadina laisvės diena.

Šiemet Lietuva švenčia 29-ąsias iškovotos laisvės metines. 1990-aisiais kovo 11-ąją Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Pasirašydami šį dokumentą Tarybos nariai rėmėsi 1918 metų vasario 16 dieną pasirašytu Lietuvos Nepriklausomybės Aktu, kuris niekada nenustojo turėjęs teisinės galios. Aktą pasirašė Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir kiti Tarybos nariai.

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akte taip pat pripažinta, kad Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedaloma, kad joje neveikia jokios kitos valstybės konstitucija.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
© Sputnik /
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
30
Tegai:
vėliava, Kovo 11-oji
Dar šia tema
Kovo 11-ąją Klaipėdoje bus atidengta Ramanausko-Vanago memorialinė lenta
Kovo 11-ąją kauniečiai kviečiami švęsti Laisvę
Kovo 11-osios renginiai Klaipėdoje
Švęskime kartu: Vilniaus lietuvių namų mokiniai sveikina su Kovo 11-ąja