Lietuvos demokratijos patriarchas Vytautas Landsbergis

Landsbergis pavadino Lietuvos valdžios požiūrį į valdymą primityviu

66
(atnaujinta 10:07 2019.03.12)
Politikas papasakojo, kad po respublikos atsiskyrimo nuo TSRS Lietuvos valdžia suprato, kad jų nepriklausomybės lūkesčiai buvo "šiek tiek iliuziniai"

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Lietuvos demokratijos "patriarchas" Vytautas Landsbergis apkaltino Lietuvos valdžią primityviu požiūriu, praneša LRT.

Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame iškilmingame Seimo posėdyje buvęs Seimo Aukščiausiosios Tarybos vadovas kalbėjo apie Lietuvos ateitį.

Pasak Landsbergio, tie, kurie mano, kad turi valdžią savo rankose, nejaučia pareigos ją naudoti visų žmonių labui.

"Kai kurie mano, kad, jeigu jie turi balsų persvarą, tai jiems nieko klausyti nereikia. Bet tai yra laikinas ir primityvus požiūris. Žmonės susmulkėjo, prarado pagrindinių dalykų supratimą, kad jie yra svarbiausi", — pasakė Aukščiausiosios Tarybos vadovas.

Landsbergis pažymėjo, kad nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos politikų lūkesčiai buvo šiek tiek iliuziniai. Pasak jo, jie tikėjosi, kad tautos materialinė ir socialinė gerovė ateis iš karto, bet taip neįvyko.

"Tu gali turėti iškovotas teises, bet nemokėti jomis naudotis arba jas paleisti dėl to, kad yra savitarpio peštynės, vieni nori būti geresni už kitus, užlipti kaimynui ant galvos. Žmonės nėra tobuli ir tautos nėra labai tobulos. Mums dar reikia bręsti ir tobulėti gerokai", — pasakė Landsbergis.

Lietuvoje kovo 11 dieną buvo paminėtos 29-osios nepriklausomybės atkūrimo metinės. 1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Po to Lietuva tapo pirmąja iš 15 sovietinių respublikų, kuri pasinaudojo anksčiau išskirtinai formalia teise atsiskirti nuo TSRS.

Šventės proga Seime vyko iškilmingas posėdis, miestuose vyko eitynės ir koncertai. Vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, buvo iškeltos trijų Baltijos šalių vėliavos.

Deklaracija dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo buvo priimta aktyviai dalyvaujant Landsbergiui. Tą pačią dieną jis buvo išrinktas Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku.

2000 metų rugsėjį Landsbergio iniciatyva Lietuvos Seimas vos nepriėmė įstatymo, pripažįstančio Lietuvos laikinąją Juozo Ambrazevičiaus vyriausybę (1941) teisėta Lietuvos vyriausybe, tačiau dėl plačiai paplitusių protestų įstatymas buvo atšauktas.

Landsbergio iniciatyva taip pat buvo priimtas įstatymas dėl kompensacijos už žalą, padarytą Lietuvai dėl sovietinės okupacijos. Šis įstatymas daugeliui metų sugadino Lietuvos ir Rusijos santykius.

66
Tegai:
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, TSRS, Lietuva, Vytautas Landsbergis
Dar šia tema
Kovo 11-osios minėjimas Vilniuje — video
Šventinėje Kovo 11-osios eisenoje plevėsavo ir Lenkijos bei Ukrainos vėliavos