Ukrainos URM, archyvinė nuiotrauka

Ukrainos užsienio reikalų ministerija mano, kad Austrija "flirtuoja" su Rusija

35
(atnaujinta 16:03 2019.03.13)
Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl savo Twitter paskyroje rašė, kad Viena ir Maskva "toliau stiprins gerus tarpusavio santykius"

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovė Katerina Zelenko trečiadienį trumposios konferencijos metu pareiškė, kad žinyba atkreipė dėmesį į "taikų toną" tarp Austrijos ir Rusijos Federacijos, kurį ji traktuoja kaip "flirtą", rašo RIA Novosti.

Anksčiau Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl savo Twitter paskyroje rašė, kad Viena ir Maskva "toliau stiprins gerus tarpusavio santykius".

"Mes atkreipėme dėmesį į labai taikų šio pranešimo toną. Tai labai prieštarauja Europos Sąjungos politikai... Peršasi išvada: flirtuoti su agresoriumi nėra nešališkumo politika, kurią deklaruoja Austrija", — sakė Zelenko.

Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo po įvykių Donbase. Ukrainos valdžios institucijos nuolat kaltina Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė pareiškimą, kuriame Rusijos Federacija vadinama "šalimi agresore". Rusija neigia Ukrainos kaltinimus. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

35
Tegai:
santykiai, Maskva, Viena, Austrija
Dar šia tema
Austrijos-Vengrijos keliu: "Bloomberg" papasakojo apie ES žlugimo grėsmę
Austrijos žurnalistas pasakė, ką Ukraina daro su valdžios kritikais
Austrijos kancleris palaiko "Brexit" iki Europos Parlamento rinkimų