Brexit, archyvinė nuotrauka

Linkevičius apibrėžė komplikuotas "Brexit" pasekmes

43
(atnaujinta 16:27 2019.03.13)
Vyriausybės posėdyje užsienio reikalų minitras pakomentavo Britanijos Parlamento sprendimą atmesti susitarimą dėl "Brexit"

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Situacija dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos toliau komplikuojasi, Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

"Atvirai kalbant, kuo toliau, tuo labiau komplikuojasi. Vėl išaugo didelė tikimybė, kad pasitrauks Jungtinė Karalystė be susitarimo", — vyriausybės pasitarime sakė Linkevičius.

Anot užsienio reikalų ministro, JK Vyriausybė galėtų prašyti pratęsimo, bet tik iki Europos Parlamento rinkimų. Kitu atveju, Didžioji Britanija privalės dalyvauti EP rinkimuose, nes jai oficialiai nepasitraukus iš Bendrijos, Parlamentas būtų pripažintas nelegitimiu.

"Taip kad yra labai daug komplikacijų", — apibendrino ministras.

Lietuva ruošiasi "kietojo Brexit" variantui. Vyriausybė jau yra pateikusi Seimui įstatymų projektus, reikalingus priimti, jeigu britai iš ES pasitrauktų be susitarimo. Juos žadama priimti ypatingos skubos tvarka.

"Kietojo Brexit" atveju Europos ir Britanijos ekonomikos susidurs su rimtomis ekonominėmis pasekmėmis.
Antradienį didžioji dauguma JK Parlamento deputatų — 391 — pasisakė prieš susitarimą su Briuseliu, 242 parlamentarai pritarė sandoriui.

Susitikime su Tereza Mei Europos Komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris įspėjo, kad Londonas neturės "trečios progos", kitaip "Brexit" visai gali neįvykti. Europos Komisija apgailestauja dėl balsavimo Britanijos Parlamente rezultatų. EK atstovas pabrėžė, kad ES "padarė viską, kas įmanoma, kad padėtų ministrei pirmininkei ratifikuoti sandorį".  

43
Tegai:
ES, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (76)
Dar šia tema
Tuskas siūlo atidėti "Brexit" datą
Austrijos kancleris palaiko "Brexit" iki Europos Parlamento rinkimų
Rusijos URM situaciją su "Brexit" pavadino "katastrofiška"
Britanijos parlamentas pakartotinai atmetė susitarimą su ES dėl "Brexit"