Saulius Skvernelis

Skvernelis sako nematantis pagrindo atkurti santykius su Rusija

86
Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad politinių ryšių atkūrimo "kamuolys" yra Rusijos pusėje

VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas, kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis pareiškė nematantis pagrindo atkurti santykius su Rusija. Apie tai jis pasakė interviu LRT.

"Ar yra pagrindas kokiam nors santykių perkrovimui? Kol kas tikrai nematau. Kamuolys yra Rusijos pusėje. Tai jeigu kaimyninė valstybė nori ir yra nusiteikusi gerinti santykius arba turėti konstruktyvius, kad ir minimalius santykius, turėtų būti iš tos pusės kažkoks teigiamas signalas. Kol to nėra, mes laikomės bendrų pozicijų, ir čia nieko bendro nesikerta nei su ES, Europos Parlamento pozicijomis", — teigė vyriausybės vadovas.

Jis taip pat pabrežė, kad niekada nekalbėjo apie strateginę partnerystę su Rusija. Pasak jo, kalbama apie Lietuvos interesų gynybą ir apsaugą.

"Pasižiūrėkime, kaip kai kurios ES valstybės bendradarbiauja ir bendrauja: jos labai aiškiai gina savo interesus nuo ekonominio iki nacionalinio intereso. Mes tai irgi turime daryti", — kalbėjo Skvernelis.

Anksčiau, pristatydamas priešrinkiminę programą, premjeras pažymėjo, kad nėra jokių teigiamų signalų iš Rusijos, kurie leistų kalbėti apie galimybę atkurti politinius ryšius tarp Vilniaus ir Maskvos, bet nereikėtų siekti kraštutinumų.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas teigė, kad Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę dėl Vilniaus kaltės, nes jis padarė Maskvos demonizavimą beveik nacionaliniu prioritetu. Kita vertus, Rusijos Federacija ir toliau išlieka didžiausia Lietuvos ir ES užsienio prekybos partnere.

Skvernelis dalyvauja Lietuvos prezidento rinkimuose, kurie vyks gegužės 12 dieną. Trečiadienį spaudos konferencijoje jis pranešė, kad surinko 20 tūkst. būtinų rinkėjų parašų, kad galėtų užsiregistruoti.

Pagrindiniai premjero konkurentai rinkimuose yra buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir Seimo narė Ingrida Šimonytė, kurie taip pat jau surinko reikiamą rinkėjų parašų skaičių. Naujausių apklausų duomenimis, abu kandidatai pirmauja prezidento rinkimų favoritų reitinge.

Šiuo metu rinkimų kampanijoje dalyvauja 13 žmonių. Jie turi surinkti reikiamą parašų skaičių iki kovo 28 dienos.

Lietuvos Respublikos prezidentai
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos prezidentai

 

86
Tegai:
Rusija, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Ekspertas: Estijos valdžia neįvertina kaimynystės su Rusija naudos
Europos Parlamentas atskleidė, kas ES trukdo atkurti santykius su Rusija
Latvija pasienyje su Rusija pastatė 93 km ilgio tvorą su spygliuota viela