NATO ir Lietuva

Vilniečiai kviečiami pasitikrinti žinias apie NATO

29
(atnaujinta 14:45 2019.03.15)
Egzaminas skirtas Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) įkūrimo 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15 metų sukakčiai paminėti

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Kovo 29 dieną pirmą kartą Lietuvoje rengiamas NATO egzaminas, praneša sostinės savivaldybė.

Egzaminas skirtas Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) įkūrimo 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15 metų sukakčiai paminėti.

Pirmasis jo etapas vyks internetu kovo 29 dieną, 9-19 val., adresu www.nato70.lt. 70 geriausiai pasirodžiusiųjų pateks į antrąjį etapą, o 7 laimėtojų lauks išskirtinė galimybė apsilankyti NATO būstinėje, Briuselyje.

Dalyvauti egzamine galės tik iš anksto užsiregistravę gyventojai. Egzamino dieną kiekvienam dalyviui bus pateikti 30 klausimų, į kuriuos atsakyti reikės per 45 minutes. Egzaminą bus galima laikyti trimis kalbomis — lietuvių, lenkų ir rusų.

Dalyviai varžysis trijose kategorijose: moksleivių, piliečių ir profesionalų. Iš jų į antrąjį etapą, vyksiantį rugsėjo 14 dieną, keliaus 70 geriausiai ir greičiausiai egzamino užduotis įveikusių dalyvių.

Nuo kovo 15 dienos į mokyklas, bibliotekas bei egzamino informacijos centrus kavinėse "Caffeine" iškeliaus specialus leidinys, skirtas pasiruošti egzaminui.

2019 metų kovo 29 dieną Lietuvos narystei NATO sukanka 15 metų. Lietuva įvykdė savo gynybos finansavimo įsipareigojimus Aljansui ir skyrė 2 procentus BVP karinėms išlaidoms. Be to, respublika ketina palaipsniui iki 2030 metų šias išlaidas didinti iki 2,5 proc. BVP.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
29
Tegai:
Lietuva, NATO
Dar šia tema
Nepaisydamas didėjančio NATO aktyvumo Minskas laikysis taikios politikos
Grybauskaitė: NATO turi būti nuolatos pasirengęs atremti "grėsmę iš Rytų"
Rados narys atskleidė, kaip Porošenko sukiršino Ukrainą su keliomis NATO šalimis
Maskva atskleidė, kodėl NATO paskelbė apie Rusijos planus "atakuoti Baltijos šalis"