Balsavimas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje vyksta antrasis merų rinkimų turas

62
(atnaujinta 09:06 2019.03.17)
Sekmadienį 41-oje Lietuvos savivaldybėje vyksta balsavimas antrajame merų rinkimų ture

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuvoje sekmadienį 07:00 prasidėjo balsavimas rinkimų apylinkėse, kuris tęsis iki 20:00.

Prieš dvi savaites 19 savivaldybių išsirinko vadovą per pirmąjį turą, kuomet taip pat buvo renkami savivaldybių tarybų nariai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per keturias išankstinio balsavimo dienas savo valią jau pareiškė 6,31 proc. rinkėjų — daugiau nei 105 506 gyventojų.

10:00 vykusioje pirmoje VRK spaudos konferencijoje pirmininkė Laura Matjošaitytė paskelbė, kad policija per savivaldos rinkimų antrąjį turą iš viso gavo 36 pranešimus apie galimus pažeidimus. Nuo trečiadienio iki sekmadienio ryto pradėti du ikiteisminiai tyrimai Utenos ir Šiaulių apskrityse. Taip pat surašyti trys administracinių nusižengimų protokolai Vilniaus, Alytaus ir Tauragės apskrityse.

Remigijus Šimašius Facebook priminė rinkėjams apie "pareigą ir poilsį".

Savo balsą Vilniaus mero rinkimuose atidavęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad abu kandidatai į sostinės vadovus yra patyrę, o iš laimėtojo jis tikisi energingumo, kūrybiškumo ir naujų idėjų.

Pasak kadenciją baigusio prezidento, pasirinkti iš dviejų kandidatų nebuvo sunku.

"Kadangi abu patyrę, abu jau buvo merai. Žinoma, yra tam tikri skirtumai charakterių, skirtingi veiklos būdai. Bet pažįstant abu nebuvo sunku apsispręsti. Tikiuosi, kad mano sprendimas bus teisingas", — po balsavimo LRT kalbėjo jis.

Anot Vyriausiąją rinkimų komisiją iš rinkimų apylinkių pasiekusių duomenų, aktyviausiai sekmadienį iki 17:00 rinkimų apylinkėse balsavo Lazdijų, Ignalinos, Šilalės rajonų, Pagėgių, Kupiškio, Zarasų, Varėnos rajonų rinkėjai. 

Anot VRK, rinkimų dieną iki 14:00 valandos balsavo 21,53 proc. rinkėjų, dar 6,31 proc. balsavo iš anksto.

Daugiausia išankstinio balsavimo metu balsuoti atėjo Vilniaus (15214), Klaipėdos (2 863) ir Panevėžio (3 125) miestuose esančių rinkėjų. Aktyviausiai pakartotinio balsavimo metu balsuoja Lazdijų (17,05 proc.) Ignalinos (18,07 proc.) ir Varėnos (13,42 proc.) rajonų rinkėjai.

Rinkimai
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Iki balsavimo pabaigos galioja draudimas agituoti ne tik vykstančiuose savivaldos, bet ir būsimuose prezidento rinkimuose, referendumuose.

Agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatus.

Iš viso per savivaldos rinkimus vietos politikai varžėsi dėl 1502 mandatų tarybose. Sekmadienį turėtų būti išrinktas 41-as meras.

62
Tegai:
rinkimai, merai
Dar šia tema
Lietuvos savivaldybių ir merų rinkimai 2019