Bundestagas, archyvinė nuotrauka

Bundestagas paragino panaikinti sankcijas, įvestas dėl Krymo prijungimo

118
(atnaujinta 18:09 2019.03.19)
Vokietijos parlamento narys Jaltos Tarptautiniame ekonomikos forume tvirtai pareiškė, kad Vokietijoje platinamos netikros naujienos apie gyvenimą Kryme

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Bundestago narys Stefanas Koiteris pareiškė, kad Europos Sąjungos Rusijai paskelbtos sankcijos dėl Krymo neskatina ieškoti sprendimo, todėl jis ragina jas atšaukti.

"Jos (sankcijos — Sputnik) net nebuvo sankcionuotos JT, jos prieštarauja Vokietijos ir Rusijos ekonominiams interesams. Todėl jas reikia skubiai atšaukti", — sakė politikas Jaltos Tarptautiniame ekonomikos forume.

Vokietijos parlamento narys pareiškė, kad Vokietijos žiniasklaidos publikacijos apie Krymą neatitinka realios situacijos pusiasalyje.

"Galiu pasakyti, kad tai yra netikros naujienos", — sakė Koiteris.

Jis pridūrė, kad esant sankcijoms būtina atsižvelgti į tarptautinę teisę, tačiau taip pat nereikėtų užmiršti ir Krymo gyventojų valios.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

118
Tegai:
sankcijos, Vokietija, Krymas
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (253)
Dar šia tema
Kryme įvertinta buvimo Ukrainos sudėtyje sukelta žala
Porošenko pažadėjo susigrąžinti Krymą "be derybų ir susitarimų"
Kremlius viliasi, kad laikas viską sudėlios į savas vietas santykiuose su Ukraina
Porošenko pareiškė, kad neketina "virti košės" su Putinu