Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

Lietuvos Seimo pirmininkas apkaltino Grybauskaitę suplanuota ataka prieš premjerą

51
(atnaujinta 11:00 2019.03.20)
Lietuvos lyderės kalba buvo iš anksto paruošta, todėl tai yra dalyvavimas rinkimų kampanijoje, pareiškė Parlamento vadovas

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio atžvilgiu pavadino politikavimu.

Apie tai jis pasakė interviu "Žinių radijui".

"Kai išgirdau šį pasisakymą, aš supratau, kad jis buvo iš anksto paruoštas, jis nebuvo atsakomas ekspromtu. Todėl, manau, kad pasiruošimas tokiems pareiškimams yra dalyvavimas politikavime", — pažymėjo Pranckietis.

Pasak jo, prezidentė turi teisę kalbėti apie Skvernelio veiksmus, tačiau kartu Grybauskaitė privalo informuoti, ar ji dalyvauja rinkimų kampanijoje.

"Kada yra aiškiai pasisakoma prieš arba už kažkurį kandidatą, tai ir yra dalyvavimas rinkiminėje kampanijoje", — pasakė Pranckietis.

Anksčiau Lietuvos prezidentė sukritikavo ministro pirmininko pasiūlymą sukurti dujų elektrinę infrastruktūros, sukurtos Baltarusijos atominei elektrinei, pagrindu. Grybauskaitė Skvernelio veiksmus pavadino pažeidžiančiais Konstituciją, taip pat pakomentavo premjero pareiškimą Latvijos gyventojų atžvilgiu, kai jis pareiškė, kad latviai yra didžiausi Vilniaus konkurentai ekonomikos srityje. Pasak prezidentės, "reikia didelių sugebėjimų, kad darytum tokią tarptautinę gėdą, kokią daro premjeras".

Ministras pirmininkas apkaltino Grybauskaitę tuo, kad ji neva dvejus su puse metų apsunkino vyriausybės ir valdančiosios daugumos darbą, kad "būtų kuo sunkiau priimti reikalingus Lietuvai sprendimus". Pasak Skvernelio, prezidentė kryptingai dirbo su opozicija.

Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad Grybauskaitės kritika yra bandymas paveikti politinį procesą. Tuo tarpu respublikos vadovės patarėjas Mindaugas Lingė pasakė, kad "valstiečiai" nori nutildyti Lietuvos lyderę, tačiau "prezidentės užčiaupti tikrai nepavyks".

51
Tegai:
Lietuva, Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė, Viktoras Pranckietis
Dar šia tema
Lietuvos premjeras apkaltino LRT bandymu sukurti skandalą aplink jo asmenį
Grybauskaitė teigia, kad Skvernelis daro "tarptautinę gėdą" Lietuvai
Sauliaus Skvernelio rinkimai — tai, kas arčiausia, tai, kas paprasta
Lietuvos užsienio politikai — "planą-chuliganą"!
"Valstiečiai" nori "užčiaupti" Grybauskaitę, pareiškė Lietuvos prezidentės patarėjas