kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

Šimonytė pristatė savo užsienio politikos viziją: toliau stiprins krašto gynybą

99
(atnaujinta 11:07 2019.03.22)
Šimonytė pažymėjo, kad Lietuva nuo šiol yra ne tik saugumo klientė, o "pagaliau turi savo žodį" ir gali prisidėti skatinant kitas šalis stiprinti savo gynybą

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Lietuvai toliau reikia siekti visapusiškos integracijos į Vakarus bei ieškoti būdų stiprinti atsparumą įvairioms įtakoms, pasiekiančioms šalį, pristatydama savo rinkimų programą kalbėjo kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė, praneša LRT.

Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatės, kalbėti apie įspūdingus pokyčius Lietuvos užsienio politikos srityje nepavyktų, nes kryptis turi išlikti tokia pat. Anot kandidatės, Lietuvai svarbi visapusiška integracija į Vakarus, taip pat buvimas NATO ir Europos Sąjungos dalimi.

Šimonytės teigimu, kalbant apie saugią erdvę Lietuvoje, yra trys apsektai, kurių ne visi griežtai susiję su gynybos klausimais.

"Pirmas ramstis — tolesnis krašto gynybos stiprinimas. Gerai, kad turime nacionalinį partijų susitarimą, kuriame numatyti tam tikri taškai ir diskusiniai klausimai. Antra koja būtų Lietuvos atsparumas įvairiausioms įtakoms, kurias patiriame ir kurios ateina per įvairius kanalus — energetiką, infrastruktūrą ir t.t." — kalbėjo Šimonytė.

Trečiąja saugumo koja, kurią sakė matanti kaip iššūkį, kandidatė įvardijo Lietuvos ekonominio modelio krašto saugumui keliamus iššūkius. Pasak jos, kai didžiąją dalį lėšų uždirbame iš žemos pridėtinės vertės, atsiranda užburtas ratas.

Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Šimonytė pažymėjo, kad kalbant apie šalies saugumą, Lietuva nuo šiol yra ne tik saugumo klientė, o "pagaliau turi savo žodį" ir gali prisidėti skatinant kitas šalis stiprinti savo gynybą.

Šimonytė taip pat sakė, kad svarbiu Lietuvos saugumo elementu išliko ES. Pasak kandidatės, kai kuriose srityse Lietuva padarė didelę pažangą tuomet, kai siekė narystės ES, tačiau liko neatsakytų klausimų.

"Yra daug klausimų, į kuriuos nesame atsakę, ir jie turi būti mūsų vidinės darbotvarkės dalimi. ES tapatybės paieškos tikrai nebus labai lengvos, reikia rasti įkvėpimo, kuris leistų išsaugoti tai, kas ES svarbiausia — vienminčių solidarumas", — kalbėjo kandidatė.

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks šių metų gegužės 12 dieną. Rinkimų kampanijos dalyviais užsiregistravo 13 žmonių. Norėdami tapti kandidatais, iki kovo 28 dienos jie turi surinkti 20 000 parašų.

Pagrindiniai rinkimų kampanijos konkurentai yra premjeras Saulius Skvernelis, Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Pasak viešųjų apklausų, pirmaujančias pozicijas užima Nausėda, o premjeras yra trečiojoje vietoje.

99
Tegai:
Ingrida Šimonytė
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė liudijo "MG Baltic" byloje
Šimonytė, Ažubalis ir Kasčiūnas pasipiktino Lepso koncertu Lietuvoje
Šimonytė apie "planą-chuliganą": premjeras neišmoko valdymo pradžiamokslio