Gitanas nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda pirmasis pristatė VRK parašų rinkimo lapus

69
Nausėdos komanda šiandien pristatė daugiau nei 43 tūkst. rinkėjų parašų

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Penktadienį, kovo 22 dieną, Gitano Nausėdos, pirmojo pretendento į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose, atstovai grąžino parašų rinkimo lapus, skelbiama Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešime žiniasklaidai.

Jie nurodė, kad buvo surinkti 18 769 parašai popieriniuose parašų rinkimų lapuose ir 24 563 parašai portale "Rinkėjo puslapis".

"Šiandien pridavėme surinktus parašus Vyriausiajai rinkimų komisijai. 
Startas duotas!" — Facebook pasidalino Nausėda.

VRK primena, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija numato, jog kandidatu įregistruojamas Lietuvos pilietis, atitinkantis teisės aktuose nustatytas sąlygas ir surinkęs ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašų.

Prezidento rinkimų įstatymas numato, kad pretendentų būti kandidatais į Respublikos Prezidentus parašų rinkimas baigiamas 2019 metų kovo 28 dieną.

VRK darbo grupė turės patikrinti pateiktus parašus. VRK patikrinę popierinius parašų rinkimo lapus ir elektroninių paslaugų portale "Rinkėjo puslapis" elektroniniu būdu pateiktus parašus ir išnagrinėję, ar nebuvo padaryta pažeidimų, priims sprendimą dėl pretendentų įregistravimo kandidatais.

Elektroninėje sistemoje galima pasirašyti už 13 kandidatų: Vytenį Povilą Andriukaitį, Petrą Auštrevičių, Alfonsą Butę, Arvydą Juozaitį, Kazimierą Juraitį, Gitaną Nausėdą, Mindaugą Puidoką, Naglį Puteikį, Saulių Skvernelį, Valentiną Mazuronį, Ingridą Šimonytę, Valdemarą Tomaševskį ir Petrą Gražulį.

Patvirtinti kandidatų sąrašai š. m. balandžio 12 dieną bus paskelbti VRK interneto svetainėje.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną. Pagrindiniai rinkimų kampanijos konkurentai yra Skvernelis, Šimonytė ir Nausėda. Pasak viešųjų apklausų, pirmaujančias pozicijas užima Nausėda, o premjeras yra trečiojoje vietoje.

69
Tegai:
Vyriausioji rinkimų komisija, Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidento rinkimai
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Sauliaus Skvernelio rinkimai — tai, kas arčiausia, tai, kas paprasta
Lietuvos prezidento rinkimai: pirmieji rezultatai