Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis

Lietuvos KAM vadovas paprašė NATO daugiau dėmesio skirti Kaliningradui

68
(atnaujinta 18:45 2019.03.22)
Krašto apsaugos ministras taip pat atkreipė dėmesį į glaudų Rusijos bendradarbiavimą su Baltarusija. Šis bendradarbiavimas, jo teigimu, užtikrins greitą Rusijos karių dislokavimą Baltarusijos teritorijoje

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad nereikia "maišyti" Kinijos ir Rusijos "grėsmes", praneša LRT.

"Problema, kad maišome Rusijos konvencinę grėsmę su Kinijos konkurencine grėsme", — pareiškė Karoblis spaudos konferencijoje, skirtoje 15-osioms Lietuvos narystės NATO metinėms.

Pasak ministro, Kinija pirmiausia konkuruoja įvairiose srityse, pažeidinėja Pasaulio prekybos organizacijos taisykles ir nesudaro galimybės konkuruoti lygiomis teisėmis vidaus rinkoje.

KAM vadovas taip pat pažymėjo, kad Lietuva aktyviai stebi Rusijos ir Baltarusijos bendradarbiavimą. Pasak jo, dabar Baltarusijoje nestatomos naujos karinės bazės Rusijos kariams, nors "galimybių tai daryti ieškoma".

"Šalių integracija karinėje srityje nekelia jokių abejonių, ypač karinės vadovybės srityje", — pareiškė ministras.

Kaip pasakė ministras, Lietuva įsigyja daug naujos karinės ginkluotės, tačiau jai, kaip ir Lenkijai, vis dar trūksta amunicijos. Pasak ministro, ginkluotės pirkimas yra susijęs su Aljanso strategija, kuriam reikia atsižvelgti į grėsmes iš Rusijos pusės.

"Po ilgų reformų NATO, kai buvo susilpninta struktūra Europoje kovojant su terorizmu, <...> grįžta prie savo klasikos — kolektyvinės gynybos Europoje", — pareiškė ministras.

Pasak jo, Lietuva siekia, kad NATO skirtų daugiau dėmesio Kaliningrado sričiai, kur dislokuota Rusijos karinė įranga.

Baltijos šalių politikai dažnai kviečia apsaugoti regioną nuo "grėsmių iš Rytų". Be to, visos Baltijos šalys yra NATO narės, o jų teritorijose nuolat vyksta Aljanso pratybos.

Praėjusį rudenį Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kuria siekiama per dvejus metus padidinti karių, kurie bus siunčiami dalyvauti tarptautinėse pratybose ir operacijose, skaičių.

Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Vašingtonas yra strateginis Vilniaus partneris gynybos srityje. JAV didina karinę pagalbą Lietuvos Respublikai, o ši, savo ruožtu, perka karinę techniką iš JAV. Tuo pačiu metu, daugelio ekspertų vertinimu, Vašingtonas siekia už didelius pinigus parduoti Baltijos šalims "karinį šlamštą", kuris niekam netinkamas.

Praėjusių metų pabaigoje oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova papasakojo, kad į Lietuvą, Latviją, Estiją ir Lenkiją prie Rusijos sienų nuolat telkiami NATO kariai ir technika.

Interviu Sputnik Lietuva laikraščio "Komsomolskaja Pravda" karo apžvalgininkas, atsargos pulkininkas Viktoras Baranecas pažymėjo, kad pastaraisiais metais NATO aviacijos skrydžiai prie Rusijos sienų padidėjo aštuonis kartus, o pratybos vyksta nepertraukiamai. Pulkininkas taip pat pabrėžė, kad Rusija stebi visas šias pratybas, nes jos vyksta netoli Rusijos Federacijos sienų.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
68
Tegai:
Kaliningradas, Rusija, NATO, Lietuva, Raimundas Karoblis
Temos:
Lietuva — NATO dalis (186)
Dar šia tema
Rusija yra "pagrindinė grėsmė": Lietuvoje paskelbta specialiųjų tarnybų ataskaita
Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
Latvijos prezidentas pakvietė Europą susivienyti, kad "sustabdytų Rusiją"