Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo kandidatų į prezidentus kovo reitingo trejetukas

194
(atnaujinta 11:18 2019.03.23)
Prezidento rinkimus, tikėtina, galiausiai laimės tas kandidatas, kurio rinkėjai bus aktyvesni

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Gitaną Nausėdą ir Ingridą Šimonytę skiria vos 1,5 proc., o toks rodiklis patenka į paklaidos ribas, kovo mėnesio reitingus LRT RADIJUI vertino visuomenės nuomonės apklausų bendrovės "Vilmorus" vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Gaidžio teigimu, pirmasis kandidatų į prezidentus reitingo trejetukas nepakito: pirmasis ― buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, kurį palaiko 23,5 proc. apklaustųjų, antroji ― konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, surenkanti 22 proc., trečiasis ― premjeras Saulius Skvernelis, už kurį balsuosiantys pasisakė 18,4 proc. apklausos dalyvių.

Jis pabrėžia ― Nausėdos ir Šimonytės reitingai pakliūva į paklaidos ribas, todėl tikėtina, kad per rinkimus jie gali susikeisti vietomis.

"Viską gali nulemti kiti veiksniai, tarkime, aktyvumas ― kieno elektoratas aktyvesnis, tas ir laimės. Tarp tų, kurie tikrai ateis balsuoti (toks klausimas pas mus anketoje buvo), Šimonytė yra pirma. Ji buvo pirma ir vasario mėnesį, ir kovo mėnesį, tarp tų kurie tikrai ateis į rinkimus", ― pažymėjo Gaidys.

"Vilmorus" vadovas pažymėjo, kad visi kiti kandidatai surenka daug mažiau balsų.

Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Gyventojų apklausą atliko bendrovė "Vilmorus" dienraščio "Lietuvos rytas" užsakymu.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną. Iš viso į rinkimų kampaniją užregistruota 15 žmonių. Pareiškėjai turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių kandidatų parašų ir sumokėti įnašą.

Penktadienį, kovo 22 dieną, Gitanas Nausėda pirmasis pristatė VRK parašų rinkimo lapus. Jie nurodė, kad buvo surinkti 18 769 parašai popieriniuose parašų rinkimų lapuose ir 24 563 parašai portale "Rinkėjo puslapis".

194
Tegai:
reitingas, prezidento rinkimai, prezidentas
Dar šia tema
Šiandien baigiamas dokumentų priėmimas šalies prezidento rinkimams
Lietuvos prezidentė ES paramos sumažinimą pavadino "neteisingu"
"Abu kaip avinai": politologai papasakojo apie premjero ir prezidentės konfliktą